759 ogledov

Olimpija v Stožicah šokirala Partizan in izsilila odločilno tekmo

Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija/Aleš Fevžer
Košarkarji Cedevite Olimpije so v drugi tekmi polfinala lige Aba premagali Partizan s 95:83 (29:26, 51:41, 73:60).

Košarkarji Cedevite Olimpije so izenačili polfinalno serijo lige Aba proti Partizanu na 1:1. Pred skoraj polno dvorano Stožice so zmagali s 95:83. Odločilna tretja tekma bo v torek, 6. junija, v Beogradu. Zmagovalec se bo v finalu na tri zmage pomeril s Crveno zvezdo, ki je v polfinalu gladko izločila Budućnost.

Ljubljančani so prikazali eno najboljših partij letos in povsem zasluženo še drugič v tej sezoni v Stožicah premagali najboljšo ekipo rednega dela. Dobili so prve tri četrtine in si sredi zadnje priigrali najvišjo prednost na tekmi - 87:71. Za razliko od prve tekme, ki jo je Partizan dobil s petnajstimi točkami razlike, so bili Ljubljančani tokrat razpoloženi v napadu ter zbrani in agresivni v obrambi. V prvem polčasu so dosegli 51 točk.

Cedevita Olimpija | Avtor: Cedevita Olimpija/Aleš Fevžer Cedevita Olimpija/Aleš Fevžer

Med strelce se je vpisalo vseh deset igralcev, ki so dobili priložnost, kar šest pa je zadelo vsaj eno trojko. Gostje so tako nazadnje vodili v 15. minuti, po treh četrtinah, ko je prednost narasla na 13 točk, pa je bilo več ali manj jasno, da se bo serija nadaljevala v Beogradu.

Pri Cedeviti Olimpiji je izstopal Yogi Ferrell, ki je zbral statistični indeks 36. Dosegel je 21 točk (trojke 2:6) in imel osem skokov ter sedem podaj. 12 točk je dodal Zoran Dragić (trojke 2:7), po deset pa sta jih prispevala Alen Omić (6 skokov) in Edo Murić (trojke 2:6).

Cedevito Olimpijo sicer do tretje tekme v ligi Aba čaka še finale lige Nova KBM, ki se igra na tri dobljene tekme. Že čez 48 ur, v četrtek ob 20.00, bo v Domžalah igrala prvo srečanje proti Helios Suns. Drugo sledi v soboto, 3. junija, v Ljubljani.

* Dvorana Stožice, gledalcev 9200, sodniki: Koljenšić (Črna gora), Kardum, Hadžić (oba Hrvaška).
* Cedevita Olimpija: Rebec 6, Ferrell 21 (9:9), Radović 4, Jeremić 9, Alibegović 9 (1:1), Murić 10, Mulalić 6 (3:7), Matković 8, Omić 10 (4:5), Dragić 12 (2:3).
* Partizan: Punter 24 (5:5), Smailagić 8 (3:3), Papapetru 2, Exum 16 (7:9), Nunnally 14, Lessort 11 (5:7), Madar 8.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 19:25, Partizan 20:24.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 12:32 (Jeremić 3, Rebec 2, Ferrell 2, Murić 2, Dragić 2, Mulalić), Partizan 11:34 (Nunnally 4, Punter 3, Madar 2, Exum, Smailagić).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 23, Partizan 25.