451 ogledov

Olimpija z novim trenerjem boljša od Cibone

Miro Alilović Cedevita Olimpija/Aleš Fevžer
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 22. krogu lige Aba premagali Cibono z 91:85 (22:26, 47:41, 65:60).

Košarkarji Cedevite Olimpije so vpisali prvo zmago po odhodu trenerja Jurice Golemca. Pod taktirko začasnega stratega Mira Alilovića so v dvorani Tivoli premagali Cibono z 91:85.

Za Ljubljančane je to petnajsta zmaga v ligi Aba, ki jih uvršča na četrto mesto. Po točkah so izenačeni z Budućnostjo. Dve zmagi več in odigrano tekmo manj ima Crvena zvezda, trinajst zmag ob tekmi več pa FMP. V končnico lige Aba se bo uvrstilo prvih osem moštev, ki se bodo merile v serijah na dve zmagi.

Cedevito Olimpijo v rednem delu čaka še pet tekem. Naslednjo nedeljo bo gostovala pri Partizanu, v gosteh se bo merila še z Mornarjem, v Stožicah pa bo gostila Studentski centar, Mego in Crveno zvezdo.

Slovenski prvaki so se morali krepko potruditi za načrtovani dve točki. Prvič so povedli šele v 16. minuti, odpor Zagrebčanov pa so dokončno strli šele v zadnjih desetih minutah, ko so se odlepili na +14.

Prva strelca Cedevite Olimpije sta bila z 19 točkami Zoran Dragić (trojke 3:7, 7 skokov) in Josh Adams (4 skoke, 4 podaje), 13 jih je dodal Alen Omić (9 skokov, 6 podaj), 12 pa Marko Jeremić (trojke 3:7).

1. Partizan            21  19   2   1991:1627   40
 2. Crvena zvezda       20  17   3   1744:1451   37
 3. Budućnost           21  15   6   1826:1634   36
 4. Cedevita Olimpija   21  15   6   1818:1678   36
 5. FMP                 22  13   9   1974:1878   35
 6. Zadar               22  10  12   1916:1931   32
 7. Mega                21  10  11   1803:1812   31
 8. Studentski centar   21  10  11   1809:1891   31