32 ogledov

Parker blestel v Holywoodu

Tony Parker Žurnal24 main
V derbiju večera v ligi NBA je San Antonio Spurs s 103:100 v gosteh premagal Los Angeles Clippers, za zmago ostrog pa sta najbolj zaslužna Gary Neal in Tony Parker. Presenečenje so pripravili igralci iz New Jerseyja, ki so v Chicagu s 97:85 premagali bike.

Gary Neal je v Los Angelesu 5,7 sekunde pred koncem rednega dela ukradel žogo in zadel met za tri točke ter izsilil podaljšek, v katerem pa je nato zadel iz razdalje še 25 sekund pred koncem in popeljal svoje moštvo do prednosti 100:98.

Neal je tekmo končal pri 17 točkah, prvi strelec tekme pa je bil Tony Parker s 30 točkami. Za deseto zaporedno zmago San Antonia je Matt Bonner dodal 13 točk, Tim Duncan pa je ob 11 točkah še 17 uspešno skočil pod obema košema. Za Clippers je Blake Griffin dosegel 22 točk in 20 skokov, Chris Paul in Randy Foye pa sta jih dala 21.

New Jersey je z zmago proti Chicagu končal niz osmih zaporednih porazov. Deron Williams je za mrežice dosegel 29 točk, od tega kar 21 v prvem polčasu, Kris Humphries pa je 24 točkam dodal še 18 skokov. Pri bikih je petič zapored manjkal MVP lanske sezone Derrick Rose, ki ima težave s hrbtom.

V Memphisu so grizliji s 104:103 premagali Golden State, za četrto zaporedno zmago pa je najbolj zaslužen Tony Allen, ki je zadel 5,6 sekunde pred koncem. Allen je zadel po tem, ko je zgrešil Rudy Gay. Strelsko najbolj razpoložen je bil sicer član bojevnikov Stephen Curry s 36 točkami, za Memphis je Gay dosegel 19 točk, točko manj pa O.J. Mayo. V Portlandu so Trail Blazers s 97:77 odpravili Atlanto, na parket pa se ji pri domači ekipi vrnil LaMarcus Aldridge, ki je po poškodbi dosegel 19 točk in deset skokov. S tem so prekinili niz štirih zaporednih porazov v domači dvorani.