33671 ogledov

Dončić z vrhunsko potezo obnorel navijače in celotno ligo NBA

Print Screen
Luka Donćić je v enem izmed napadov Dallasa čudovito zaposlil soigralca Setha Curryja.

Luka Donćić je sinoči odigral še eno vrhunsko tekmo pod obroči severnomeriške lige NBA, a je njegova ekipa Dallas Mavericks kljub temu tesno izgubila proti Cleveland Cavaliers (110:113).

Luka Dončić NBA Šport Luka v prvem polčasu do 29 točk, tekmo je vseeno odločil zadnji met

Slovenec je bil z 39 točkami in nekaj manj kot 50-odstotno uspešnostjo pri metu iz igre (14/29) spet najboljši strelec obračuna. Nekoliko slabše se je tokrat odrezal izza črte, kjer je bil 30-odstoten (3/10), zadel pa je zanj zelo solidnih osem od desetih prostih metov (80%).

Zabeležil je še sedem skokov in šest podaj, razpoložen pa je bil tudi v obrambi s po dvema ukradenima žogama in blokadama.

Doza smeha Šport Soigralec si je privoščil Dončića: "Sploh ne dvomim ..."

Dončić je kar 29 od skupno 39 točk dosegel v prvem polčasu, v katerem je uprizoril tudi enega izmed vrhuncev večera in s tem na noge dvignil gledalce v American Airlines Centru.

Prvi zvezdnik domačega moštva je pri vodstvu Dallasa s 34:21 žogo ponesel prek celega igrišča, nato pa znotraj rakete 'na pamet' oziroma brez pogleda podal v kot Sethu Curryju, ki mu ni bilo težko zadeti za tri točke.

| Avtor: Print Screen Print Screen

Obema košarkarjema Dallasa se je smejalo do ušes, ko sta si z udarcem dlani čestitala za dobro opravljeno delo v tej čudoviti akciji.

Dončićeva vrhunska podaja je bila z naskokom največkrat izpostavljeni trenutek obračuna med Dallasom in Clevelandom.