27 ogledov

Prvaki brez madeža, Lorbek prvi mož Barçe

Erazem Lorbek Barcelona Boštjan Tacol
Panathinaikos ostaja neporažen v Evroligi tudi po 3. kolu. Lanski prvaki so premagali Žalgiris z 92:75, čeprav so ob polčasu zaostajali. Barcelona je gostovala pri Unicsu in slavila s 93:65. Največ zaslug za visoko zmago Kataloncev ima s 24 točkami naš Erazem Lorbek. Jaka Lakovič (Galatasaray) in Sašo Ožbolt (Zagreb) sta bila visoko poražena.

V skupini D, kjer je v sredo Union Olimpija osvojila prvo zmago, je po Sieni tretji uspeh dosegla tudi Barcelona. Katalonci so tokrat v gosteh premagali Unics iz Kazana (93:65), prvi mož pri Barceloni pa je bil slovenski reprezentant Erazem Lorbek. Krilni center je bil s 24 točkami prvi strelec svojega moštva, v statistiko pa je vpisal še pet skokov, dve podaji in blokado. Za dve točki je zadel devet od 11 metov, za tri točke pa je bil iz dveh poskusov tudi dvakrat uspešen. Kazan je tako ostal pri eni zmagi, enak dosežek pa sta v tej skupini dosegla Galatasaray in Olimpija. Brez uspeha je zdaj le še Prokom.

Uspešna Vidmar in Vujačić

Precej manj priložnosti za dokazovanje je znova dobil Gašper Vidmar. Ta je na dvoboju med svojim Fenerbahčejem in Nancyjem na igrišču prebil le pet minut. Turki so sicer zmagali z 90:86, slovenski center pa je zbral tri točke in dva skoka.

Zmage se je tokrat veselil tudi Saša Vujačić, saj je Anadolu Efes zmagal na gostovanju v Milanu. Mariborčan je k zmagi (62:53) prispeval 12 točk in pet skokov. Precej manj zadovoljen je bil po zadnjem pisku sirene Mirza Begić. Ta je ob porazu Reala v gosteh pri Maccabiju (82:88) zbral štiri točke, devet skokov in dve blokadi.

Ožboltov Zagreb: minus 92 po treh tekmah

Jaka Lakovič je s svojim Galatasarayem v Olimpijini skupini D gostoval pri Sieni in pokazalo se je, da poraz zmajev v prejšnjem kolu ni bil naključen, saj so pred Italijani klonili tudi bogati Turki. In to visoko, kar s 77:103. Lakovič je prispeval 9 točk in 3 podaje v 23 minutah. Ranjeni carigrajčani pa bodo v sredo gsotje Stožic.

Sašo Ožbolt
je z Zagrebom v globoki krizi. V skupini B je hrvaški prvak odigral svojo tretjo tekmo, drugo v domači dvorani, tretjič pa ga je porazil letos prebujeni CSKA kar s 47:89. Že rezultat jasno govori, da so Moskovčani do zmage prišli z lahkoto, resneje pa sta se pri Zagrebu upirala le Mario Kasun in Kruno Simon. Ob Ožboltvem imenu ni niti velikega števila minut niti pretiranega učinka. Vladimir Androić mu je namenil 11 minut, točke ni dosegel - enkrat je vrgel za dve - imel pa je dva skoka in eno podajo. Res je, da so ga branilci CSKA vestno pazili in res je tudi, da se je pred kratkim potožil, da mu Zagrebova individualna igra ne ustreza. Kdo ve, morda pa kmalu dobi novega trenerja, čeprav je Androić že četrti v zadnjih 15 mesecih.

Evroliga, tretje kolo:

Skupina A

Caja Laboral : Olympiacos 81:79 (60:66, 32:40, 13:22)
Teletović 20 točk, San Emeterio in Seraphin 15; Spanoulis 19, Antić in Hines 14

Fenerbahče Ülker : SLUC Nancy 90:86 (70:61, 55:34, 23:17)
Sefolosha 19, Savas, Gist in Onan 13, Vidmar 3 in 2 skoka; Samnick 24, Batum 22

Bennet Cantu : Bizkaia Bilbao Basket 78:69 (60:50, 42:31, 18:15)
Šermadini 16, Leunen 14, Markoišvili 12; Mumbru 20, Banić 19

Lestvica: 1. Caja Laboral 6 točk, 2. Cantu 5, 3. Nancy 4, 4. Fenerbahče 4, 5. Bilbao 4, 6. Olympiacos 4

Skupina B

Zagreb : CSKA Moskva 47:89 (35:66, 24:45, 13:22)
Simon 15, Kasun 14, ... Ožbolt 0 točk, 2 sk. in 1 as. v 11 minutah; Krstić 15, Kirilenko 14, Voroncevič 12

Brose Baskets : Unicaja Malaga 78:79 (61:63, 38:42, 27:22)
Roberts 16, Gavel in Jenkins 14; Freeland 18, Zorić 13, Darden 10

Panathinaikos : Žalgiris 92:75 (64:55, 38:42, 25:21)
Diamantidis 16, Batiste 14; Weems 21, Lawson 14

Lestvica: 1. CSKA 6 točk, 2. Panathinaikos 6, 3. Unicaja Malaga 5, 4. Brose Baskets 4, 5. Zagreb 3, 6. Žalgiris 3

Skupina C

Partizan : Belgacom Spirou 91:81 (22:17, 52:44, 73:70)
Law 26, Peković 21, Mačvan 15; Mallet 19,Shengelia 16

EA7 Emporio Armani : Anadolu Efes 54:62 (36:47, 21:33, 9:22)
Gallinari 12, Bourousis 11; Barać 16, Kinsey 13, Vujačić 12

Maccabi Electra : Real Madrid 88:82 (74:62, 46:41, 21:21)
Farmar 27, Blu in Schortsanitis 16, Smith 15; Carroll 18, Reyes 15, Begić 4 in 9 skokov

Lestvica: 1. Real Madrid 5 točk, 2. Efes 5, 3. Maccabi 5, 4. Partizan 4, 5. Armani Milano 4, 6. Spirou 4

Skupina D

Union Olimpija : Asseco Prokom 70:62 (58:47, 40:33, 25:16)
Green 23, Rothbart 9, Ćapin in Murić 8; Gee 13, Lafayette 12

Montepaschi Siena : Galatasaray 103:77
Kaukenas 24, McCalebb 19, Andersen 13; Andrić 12, Arslan 11, ... Lakovič 9 točk in 3 as. v 23 minutah

Unics Kazan : Barcelona 65:93 (48:69, 32:44, 14:23)
Lyday 14, Veremeenko 11; Lorbek 24, 5 sk., Navarro 19, Mickeal 16

Lestvica: 1. Barcelona 6 točk, 2. Siena 6, 3. Galatasaray 4, 4. Unics 4, 5. Union Olimpija 4, 6. Prokom 3.