88 ogledov

Šiško po preobratu poražen v zadnji sekundi

Anadolu Efes Real Madrid Epa
Odigrani sta bili prvi dve tekmi četrtfinala letošnje izvedbe košarkarske Evrolige.

Anadolu Efes je premagal Real Madrid (90:63), Armani Milano pa je s košem Zacha Ledaya v zadnji sekundi ugnal Bayern München (79:78).

Tako kot so Turki do vodstva z 1:0 v zmagah prišli z odličnim drugim polčasom, v katerem so Špance nadigrali s 46:23, je tudi Armani v drugem polčasu prikazal veliko boljšo predstavo kot v prvem. Dobil ga je z 52:34.

Do prvega vodstva po uvodnih minutah so Italijani prišli minuto pred koncem, prava drama pa se je odvijala v zadnjih sekundah. Bayern je z dvema prostima metoma Jamesa Gista prišel do vodstva dobro sekundo pred koncem, Milano pa je po minuti odmora žogo izvajal v napadalni polovici. Malcolm Delaney jo je podal Zachu Ledayu, ki jo je ujel v zraku in istočasno položil skozi obroč.

Dobro predstavo v dresu Bayerna je prikazal Žan Mark Šiško. V dobrih 24 minutah na parketu je zbral sedem točk (met 2:3 za dve točki, 1:1 trojke), šest podaj in tri skoke (indeks 13).

Cibona Cedevita Olimpija ABA ABA Šport Cedevita Olimpija in Krka visita na nitki

Preostala četrtfinala sta na sporedu v sredo: CSKA Moskva - Fenerbahçe in Barcelona - Zenit Sankt Peterburg.