16 ogledov

Sonca proti vodilnim nemočna

Dragić Ilyasova Milwaukee Bucks Phoenix Suns liga NBA EPA
Košarkarji Phoenixa so na domačem parketu izgubili proti vodilni ekipi lige NBA Oklahomi z 90:102, slovenski reprezentant v dresu Phoenixa pa je v 33 minutah na igrišču dosegel enajst točk.

Phoenix je tako doživel dvanajsti poraz v zadnjih petnajstih tekmah, Oklahoma pa jubilejno trideseto zmago v sezoni (ob osmih porazih) in četrto v nizu.

Ključna igralca dvoboja sta bila Kevin Durant, ki je 19 od svojih 41 točk dosegel v zadnji četrtini, ter Russell Westbrook, ki je vknjižil 36 točk. Goran Dragić ni bil preveč razpoložen, saj je iz igre metal 4:10 (trojke 2:6), v statistiko pa je vpisal zanj skromna dva skoka in zgolj eno podajo.

Zmago manj kot Oklahoma imajo košarkarji Los Angeles Clippers, ki tudi brez glavnega aduta Chrisa Paula nizajo uspehe. V derbiju zahoda so premagali Memphis Grizzlies z 99:73 in tako vpisali 21. zmago v štiriindvajsetih nastopih. Jamal Crawford in Matt Barnes sta dosegla po 16 točk, odlično pa je odsotnost Paula izkoristil Eric Bledsoe, ki je dosegel 14 točk. Pri Memphisu je zaradi smrti v družini manjkal Rudy Gay, njegovi soigralci pa so ob zgolj 30-odstotnem metu iz igre dosegli najmanj točk v sezoni.

Razočarali so prvaki iz Miamija. Maščevala se jim je ležerna predstava v uvodnih treh četrtinah, saj zaostanka 21 točk v zadnjih dvanajstih minutah niso nadoknadili. Tri minute pred koncem so sicer prišli na koš zaostanka, toda Utah je ohranil mirne živce in s koši Ala Jeffersona (23 točk, 11 skokov) ter Gordona Haywarda (22 točk) slavil s 104:97.

Zgodovinsko predstavo so prikazali košarkarji Atlante, toda v negativnem smislu. Proti Chicagu so dosegli le 58 točk - do odmora zgolj 20, kar je njihov drugi najslabši učinek, odkar so v sezoni 1954/55 v ligi NBA uvedli časovno omejitev napada.

Slabo gre tudi igralcem Charlotte Bobcats, ki so proti Bostonu izgubili že 23. tekmo v 25 nastopih, medtem ko je najslabša ekipa lige Washington Wizards (7-28) zabeležila prepričljivo zmago (120:91). Orlandu je zadala enajsti poraz v dvanajstih tekmah.