18 ogledov

Udrih se je veselil v Kanadi

nba beno udrih milwaukee bucks Reuters
Milwaukee Bucks je v noči na ponedeljek v severnoameriški ligi NBA dosegel zmago, s 107:96 je na gostovanju premagal Toronto Raptors. Beno Udrih je v dresu Bucksov na parketu Air Canada Centra preživel 16 minut in v tem času dosegel pet točk, sedem podaj in dva skoka.

Čeprav je bil prvi strelec tekme igralec Toronta DeMar DeRozan s 23 točkami, pa je bil prvo ime srečanja Brandon Jennings.

Zvezdnik Milwaukeeja se je ustavil pri 19 točkah in desetih skokih ter bil eden od najzaslužnejših za preobrat. Isto število točk je dosegel tudi John Henson. Bucks so v prvi četrtini zaostajali za 20 točk, a na koncu slavili zmago, sicer že osmo zaporedno proti Torontu. Pri ekipi slovenskega reprezentanta Bena Udriha sta bila strelsko razpoložena še Monta Ellis s 17 točkami in Mike Dunleavy, ki je dosegel dve manj.

Milwaukee je pod vodstvom novega trenerja Jima Boylana dosegel tretjo zmago, ob tem pa ima še en poraz. Novi strateg je bil po novi zmagi navdušen predvsem nad Larryjem Sandersom, ki v letošnji sezoni blesti v obrambnih nalogah. "Od tam, kjer je bil pred nekaj meseci, do tam, kjer je zdaj, nisem še videl takšnega napredka. Larry lahko počne stvari, ki jih le redki lahko v obrambi. Presrečni smo, da ga imamo. V zadnji četrtini je bil fenomenalen," je po tekmi povedal Boylan.

Los Angeles Lakers, ki v letošnji sezoni igra neprepričljivo, je vendarle zmagal. S 113:93 so premagali Cleveland Cavaliers. Kobe Bryant je dosegel 23 točk, ob vrnitvi na parket po poškodbi pa je Dwight Howard prispeval 22 točk in 12 skokov. "Naša obramba je veliko boljša, ko je v njej Dwight. Je otroški korak, a je korak," je po tekmi razmišljal trener Jezernikov Mike D'Antoni.

Obračun Oklahome in Portlanda (87:83) je bil v znamenju Kevina Duranta, ki je dosegel 33 točk, njegov soigralec Russell Westbrook pa je dodal 18 točk in devet podaj. Pri Portlandu je enak strelski izkupiček kot Durant dosegel LaMarcus Aldridge. New York Knicks je prišel do nove zmage, s 100:87 je premagal New Orleans Hornets. Zvezdnik kratkohlačnikov Carmelo Anthony je dosegel 27 točk, od tega 18 v drugi četrtini.

Brooklyn se je veselil zmage s 97:86 proti Indiani, San Antonio je s 106:88 premagal Minnesoto, Denver pa s 116:105 Golden State.