Spet polom Olimpije; Krka do tretje zmage

navijači Radnički Union Olimpija ABA
1/14
Duško Đorđević/ABA
Košarkarji Olimpije so spet morali priznati poraz, tokrat jih je v Kragujevcu ugnal Radnički (81:66). Prek Twitterja je ekipi "zagrozil" tudi predsednik kluba Jani Möderndorfer. Krka je doma tesno, potem ko je vodila večino srečanja, ugnala Igokeo (69:66).

Košarkarji Uniona Olimpije nadaljujejo niz porazov v ligi ABA, tako da tudi po petem kolu ostajajo prikovani na dno razpredelnice kot edina ekipa brez zmage. Tokrat so morali premoč priznati ekipi Radničkega, ki je gladko slavila s petnajstimi točkami razlike (81:66) in se začasno povzpela pod vrh lestvice, saj je Cedevita klonila na mestnem derbiju proti Ciboni (66:51).

V Kragujevcu so Zmaji večino možnosti za uspeh zapravili v tretji četrtini, ki so jo izgubili s 13:22. Zaostanek na semaforju je bil tedaj že 47:60. Po uradni statistiki je Uniona Olimpija v 40 minutah ujela vsega 21 odbitih žog, imela enajst izgubljenih, noben njen igralec pa ni bistveno izstopal. Dragiša Drobnjak je zbral 14 točk, Nebojša Joksimović 12 in Alen Omić 10. Na drugi strani je bil nerešljiva uganka Sava Lešić s 26 točkami in statističnim indeksom 30 (met za dve točki 9:9, za tri točke 2:4).

Težka pot do tretje uradne zmage

Začetek sezone za Ljubljančane je iz tedna v teden slabši. V zadnjih šestih dneh so doživeli tri poraze; najprej dramatičnega v regionalnem tekmovanju s Crveno zvezdo, nato še enega tesnega z Asvelom v Evropskem pokalu, kar pomeni, da imajo v uvodnih osmih preizkušnjah zgolj dve zmagi. Eno v evropskem tekmovanju in drugo v slovenskem superpokalu.

Razpored za zeleno-bele ni najboljši; v ligi Aba jih čakajo še tri zaporedna gostovanja pri Igokei, Szolnokiju in Budućnosti, tako da bodo naslednjo tekmo v Stožicah igrali šele 23. novembra, v Evropskem pokalu pa bodo naslednji teden gostili močno Valencio, nato pa gostovali v Nemčiji.

Edo Murić Krka Igokea liga ABA | Avtor: ABA Photo ABA Photo
Krka še neporažena doma

Košarkarji Krke nadaljujejo uspešen niz na domačih tekmah lige Aba. Na vseh treh so vknjižili zmage, tako da so z izkupičkom 3-2 uvrščeni v zgodnji del razpredelnice. Priložnost za nadaljevanje pozitivnega niza bodo imeli naslednjo soboto, ko bodo v dvorani Leona Štuklja gostili zasedbo Zadra.

Lani prvouvrščena ekipa po rednem delu Igokea je zvestim navijačem v Novem mestu znova povzročila obilico sivih las. Čeprav je bila večji del tekme v zaostanku, se je v zaključku prebila v položaj za zmago, v zadnji minuti celo prešla v ospredje na semaforju (65:66), vendar je še pravočasno stvari v svoje roke vzel Edo Murić in dve točki zadržal na Dolenjskem.

Murić je v zadnji četrtini dosegel devet od svojih 18 točk (met za dve točki 2:4, trojke 3:6). Svojo igro 3 x 3 je začel v 35. minuti v trojko, jo nato nadaljeval s tremi prostimi meti in končal 26 sekund pred koncem, ko je z deseto trojko Krke izničil vodstvo gostov in domače popeljal do vodstva 68:66, ki ga v zaključku niso izpustili iz rok. Malcolm Armstead je zbral 15 točk in 6 podaj, Chris Booker pa je ob stoodstotnem metu iz igre dosegel 11 točk.