13 ogledov

Spurs še 33. zapored

san antonio spurs lamarcus aldridge Profimedias
V severnoameriški košarkarski ligi je bilo v noči na sredo na sporedu šest tekem.

Novo zmago, že 33. zaporedno na domačem igrišču, so vknjižili košarkarji San Antonio Spurs, ki so bili s 108:78 boljši od Los Angeles Clippers

V dresu drugouvrščene ekipe zahodne konference je bil z 20 točkami najuspešnejši Kawhi Leonard. Poleg njega so še štirje igralci dosegli deset točk ali več. "To je neverjetno, pa ne samo domači rekord. Na splošno, vse predstave ekipe. Mislim, da se vsi obremenjujemo z njihovimi rekordi, ki so res fantastični," je po tekmi dejal trener Los Angeles Clippers Doc Rivers.

V Milwaukeeju je Kyle Lowry dosegel 25 točk in 11 podaj za Toronto Raptors, ki so si opomogli po visokem porazu s Chicago Bulls in se tokrat v gosteh s 107:89 znesli nad Milwaukee Bucks. Lowry je že v prvem polčasu zbral 20 točk, ekipa pa je vodila z 52:49. Toronto je tretjo četrtino začel z delnim izidom 8:0 in pred zadnjim delom tekme vodil že za +15 (81:66).

44 točk Bogdanovića

Brooklyn Nets so bili s 131:114 boljši od Philadelphia 76ers, Hrvat v dresu Brooklyna Bojan Bogdanović pa je dosegel rekord kariere s 44 točkami in bil prvi strelec domačih. Svoj prejšnji rekord iz lanskega aprila je presegel za 16 točk. V ostalih tekmah so Indiana Pacers s 103:98 premagali Boston Celtics, Orlando Magic s 116:110 premagali Denver Nuggets, Los Angeles Lakers pa so doma proti Sacramento Kings klonili z 98:106.

New York Knicks Saše Vujačića bodo drevi gostovali pri prvi ekipi lige Golden State Warriors, Miami Heat Gorana Dragića pa bo v noči na petek gostil Charlotte Hornets.