95 ogledov

Uspešen večer najboljših ekip v ligi

lebron james Epa
Sinoči sta se se zmag veselili vodilni ekipi v vzhodni oziroma zahodni konferenci lige NBA.

Vodilna ekipa zahodnega dela severnoameriške košarkarske lige NBA Los Angeles Lakers je s 124:115 premagala Houston Rockets. LeBron James je na poti do uspeha zbral 31 točk in 12 podaj ter je z ekipo še vedno na skupno drugem mestu lige.

Pred Lakers so le igralci Milwaukee Bucks, ki na vzhodnem delu vodijo pred Miamijem Gorana Dragića.

Milwaukee je na krilih Grka Giannisa Antetokounmpa, najkoristnejši igralec minule sezone je dosegel 29 točk in 12 skokov, za šesto zmago v nizu ugnal Netse v Brooklynu s 117:97. Uspešni so bili tudi branilci naslova, Toronto Raptors so s 122:111 ugnali Minnesoto Timberwolves in se povzpeli na tretje mesto na vzhodnem delu, na četrto pa so nazadovali Boston Celtics, ker so doma izgubili proti Phoenix Suns s 119:123.

luka dončić All-Star Šport Tretji vmesni izidi, Dončić tik pod vrhom

Lakers so v tretji četrtini, ki so jo dobili z 32:17 povsem preobrnili dotedanji potek tekme in se pobrali po sredinem porazu z Orlandom, ki je prekinil niz devetih zmag. "Naša želja je, da igramo bolje, kot smo na prejšnji tekmi. Tokrat nam je uspelo, želimo tako tudi nadaljevati, sezona bo dolga. Tokrat nam sicer na začetku ni steklo, a smo imeli dovolj časa po polčasu, da smo se bolje osredotočili na nadaljevanje dvoboja," je povedal James.

Pri tem ni pozabil pohvaliti velikega števila navijačev svoje ekipe, ki so napolnili dvorano v Houstonu in glasno navijali ter tudi preglasili domače ljubitelje košarke. Jamesu so v napadu najbolj pomagali Kyle Kuzma (23 točk) ter Danny Green in Kentavious Caldwell-Pope (po 20). Na drugi strani sta bila najbolj izpostavljena Russell Westbrook (35) in James Harden (34), a je Houston vseeno izgubil tretjič v nizu.

Luka Dončić dres Zvezda v vzponu Šport Dončićev dres med najbolje prodajanimi

Bucks so že ob polčasu vodili s 57:42 in nato prednost v zadnji četrtini povišali na 93:71. V vrstah zmagovitih gostov je šesterica dosegla dvomestno število točk, za Antetokounmpom jih je največ, 20, dal Khris Middleton. Kyrie Irving (17) s soigralci v Brooklynu ni uspel zaustaviti gostov, ki so imeli več kot polovični uspeh pri metih iz igre (50,6), od tega so zadeli 17 trojk iz 37 poskusov. Nets so imeli le 33,3 odstotni met.

V ekipo Toronta se je za tretjo zmago v seriji po poškodbi vrnil Fred VanVleet in zbral 29 točk, eno manj je vpisal Kyle Lowry. Za Minnesoto je Andrew Wiggins dosegel prvi trojni dvojček v karieri z 18 točkami, 11 podajami in 10 skoki.

Zelo blizu takemu dosežku je bil tudi branilec Phoenixa Devin Booker, ki je ob zmagi s 123:119 v Bostonu nanizal 39 točk, 10 skokov in devet asistenc. Za Celtics je rekordnih 11 trojk zadel Marcus Smart (37 točk).

Ekipe slovenskih košarkarjev so bile tokrat proste, prvi, ki bo imel priložnost za dokazovanje, pa bo Goran Dragić, ki bo že nocoj ob 21. uri po slovenskem času z Miamijem gostoval pri San Antonio Spurs.

luka dončić NBA Šport "Do konflikta je prišlo zaradi Dončića"