1807 ogledov

Dončić s še enim pošastnim večerom, slavil tudi Dragić

Luka Dončić Reševalni pas/Twitter
Do zmage tako Luka Dončić kot Goran Dragić.

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je znova blestel. Na domači tekmi Dallas Mavericks proti Portland Trail Blazers je v noči na soboto z osmimi doseženimi trojkami in skupaj 35 točkami popeljal svojo ekipo do zmage s 120:112.

Po počasnem začetku Dallasa, ko je Portland povedel že za 11 točk sredi prve četrtine, je bil Dončić ključni mož preobrata s štirimi doseženimi meti za tri točke v treh minutah. Dallas je do konca četrtine zaostanek preobrnil in nato vodstvo držal preostanek tekme za četrto zmago v nizu.

Pri tem je 20-letni Ljubljančan v 34 minutah igre dosegel 35 točk, osem skokov in sedem podaj, zadel je tudi osem metov za tri točke (iz 12 poskusov), kar je njegov osebni rekord v ligi NBA.

Tudi uspešen večer prvega zvezdnika Portlanda Damiana Lillarda, zbral je 34 točk in 10 podaj, ni mogel preprečiti nove zmage slovenskega košarkarskega in njegovega moštva, ki je s 27 zmagami in 15 porazi v tej sezoni na šestem mestu v zahodni konferenci.

Dončićeva osebna statistika se je že v prvem polčasu ustavila pri 23 točkah in šestih zadetih trojkah. V drugem polčasu so se nato v napadu prebudili tudi nekateri njegovi soigralci, predvsem Tim Hardaway jr. (29 točk), a je Dončić znova prevzel žogo v ključnih trenutkih zadnje četrtine. Z uspešnim prodorom pod koš dobro minuto pred koncem in nato še s trojko z devetih metrov je dokončno pokopal upe nasprotnika.

Luka Dončić Video Šport Ko Dončić na spektakularen način izboljša svoj rekord

Kljub odsotnosti latvijskega centra Kristapsa Porzingisa, ki je zaradi bolečin v kolenu izpustil že 10 tekmo v nizu, je Dončića obramba Portlanda večinoma pokrivala le z enim branilcem, zato je veliko lažje pokazal vse svoje strelsko znanje. Slovenec je tako prvič po štirih tekmah znova presegel mejnik 30 točk.

"Obramba me tokrat ni toliko podvajala. Na večini tekem se obrambe na meni podvajajo, zato so ostali igralci odprti," je po tekmi dejal Dončić.

Podobno je ocenil tudi trener Dallas Rick Carlisle, ki je izpostavil, da se mora njegovo moštvo v napadu prilagajati na to, kar mu ponuja obramba. "Včasih je treba razumeti, da bodo Luko obrambe napadale z dvema ali celo tremi igralci. Takrat mora žoga krožiti in to ob pravem času ... in to on zna. To je neverjetno za 20-letnega igralca," je dejal Carlisle. "Mi skušamo zmagati čim več tekem in rasti kot ekipa. Luka je izjemno moder za svoja leta ... je zelo nesebičen v položaju, ko ga druge ekipe napadajo v obrambi. Zato je tako dober, kot je," je pristavil.

luka dončić NBA Šport "Do konflikta je prišlo zaradi Dončića"

Goran Dragić | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Zmage s 108:115 z Miami Heat se je v pretekli noči veselil tudi Goran Dragić v Oklahomi. Podobno kot Dallas je tudi Miami z izjemo prvega dela prve četrtine vodil celotno tekmo, slovenski organizator igre pa je v 29 minutah igre prispeval 10 točk in pet podaj.

Najbolj učinkovit igralec Miamija je bil tokrat Kendrick Nunn z 22 točkami, za Oklahomo je Danilo Gallinari dosegel 27 točk. Miami je na polovici sezone pri izkupičku 29 zmag in 12 porazov na drugem mestu vzhodne konference, tokratna zmaga v gosteh pa je bila pomembna za samozavest moštva po štirih porazih na zadnjih petih gostovanjih.

"Težko je zmagati na gostovanjih. Tudi, ko ti uspe priti do vodstva, je za domačo ekipo lažje preobrniti potek tekme. Ampak tokrat smo se borili, kar se kaže tudi po tekmi pri igralcih, ki so porabili veliko energije, to nam pa je dalo priložnost za zmago," je po tekmi dejal trener Miamija Eric Spoelstra.

luka dončić All-Star Šport Tretji vmesni izidi, Dončić tik pod vrhom

Na preostalih tekmah preteklega večera je odmevala predvsem zmaga prvakov Toronto Raptors, ki so pri domači zmagi proti Washington Wizards s 140:111 izenačili svoj najvišji izkupiček točk na tekmi doslej. Pri tem je kar sedem igralcev Toronta doseglo dvomestno število točk.

luka dončić Nabor Šport Sacramento ga ni izbral, tako na odločitev gleda Dončić

Dončić in Mavericksi imajo zdaj štiri dni počitka do naslednje tekme, ko bodo v noči na sredo gostili Los Angeles Clippers. Dragić bo z Miamijem v nedeljo zvečer gostoval v San Antoniu. Tretji slovenski košarkar v NBA Vlatko Čančar pa bo imel priložnost, da stopi v igro, v noči na ponedeljek, takrat namreč Denver Nuggets gostijo Indiano Pacers.