14 ogledov

Zmaji nedorasli razpoloženemu Fenerju

aron baynes union olimpija fenerbahče
1/5
Union Olimpija je v petem kolu košarkarske Evrolige z 68:85 izgubila na gostovanju pri turškem Fenerbahčeju. Ljubljančani so vodili le nekaj uvodnih trenutkov, nato pa celo tekmo neuspešno ''capljali'' za veliko bolj razpoloženim nasprotnikom. Zmaje je pokopal katastrofalen met iz igre, ki je znašal samo 36 odstotkov.

Union Olimpija je dobro začela in povedla s 4:0. Domači košarkarji so uspeli izenačiti, Ljubljančani pa so dvorano utišali s trojko. Sledilo je nekaj katastrofalnih minut zmajev, v katerih je Fenerbahče napravil delni izid 11:0, preden je Dylan Page ponovno zadel izza črte. V naslednjem napadu so Turki izgubili žogo, darila pa ni uspel izkoristiti Aron Baynes, ki je pod košem ''pokasiral'' blokado. Groba igra Fenerbahčeja je razjezila Saša Filipovskega, ki si je prislužil še tehnično napako. Olimpija je imela v zaključku prve četrtine na voljo zadnji napad, a so žogo izgubili in sekundo pred koncem prejeli koš, ki je zaostanek povišal na deset točk.

aron baynes union olimpija fenerbahče | Avtor: EPA EPA
V drugi četrtini so Ljubljančani s težavo zaustavljali napade domačih, ki so zadevali z vseh mogočih položajev. Zmaji so si privoščili številne zgrešene mete, poti skozi obroč pa ni našel niti visoki Baynes, ki je sicer nanizal nekaj pomembnih skokov. Pri gostih je blestel Bojan Bogdanović, ki je nanizal 14 točk, pri Olimpiji pa Dylan Page z dvanajstimi. Varovanci Saša Filipovskega so v prvem polčasu zbrali več skokov (21:16), pokopal pa jih je met iz igre, ki je za dve točki znašal le 35 odstotkov. Fenerbahče na drugi strani je iz igre metal kar 65 odstotno.

Zmaji ujeli ritem domačinov

Drugi polčas je z zabijanjem otvoril Baynes, neuspešen napad domačih pa je izkoristil še Page in znižal na 13 točk razlike. Domači navijači so takoj začutili, da se Olimpija prebuja, močni žvižgi pa so očitno zmedli Ljubljančane, ki so zapravili dva zaporedna napada. V naslednjih minutah se je na igrišču vzpostavilo ravnotežje, zaostanek Olimpije pa je nihal od 13 do 17 točk. Dve minuti pred koncem je četrto osebno napako napravil Sasu Salin in Filipovski ga je potegnil na klop. Olimpija je tretjo četrtino dobila s točko prednosti in zaostanek znižala na 16.

Konec upanja

Olimpija je grešila tudi v zadnji četrtini, sodniška piščalka pa je med prerivanjem pod košem Fenerbahčeja nemalokrat ostala nema. Turki so še stopnjevali nivo igre, medtem ko Olimpiji nikakor ni steklo. Fenerbahče je v nekem trenutku povedel že s 27 točkami in jasno je bilo, da upanja o preobratu ni več. V zaključku so Ljubljančani izvajali številne proste mete, s pomočjo katerih so zaostanek znižali na končnih 17 točk razlike.

Dvojni dvojček Baynesa in Omića

dražen bubnić union olimpija fenerbahče | Avtor: EPA EPA
Union Olimpija se ni uspela dostojno kosati s favoriziranim nasprotnikom, saj jim nikakor ni stekel met iz igre, ki je znašal le 36 odstokov. Po zaslugi Baynesa in Alena Omića so imeli Zmaji na svojem računu več skokov (43:29), medtem ko so izgubili kar štirinajst žog. Najbolj prepričljiv košarkar v ljubljanskem moštvu je bil Dylan Page s 23 točkami, Baynes in Omić pa sta dosegla dvojni dvojček. Baynes je tekmo končal z desetimi točkami in prav toliko skoki, Omić pa je poleg trinajstih točk zabeležil še dvanajst skokov.

Fenerbahče, ki se pobira po slabi sezoni, v kateri so izgubili domači naslov, je svoje delo opravil z odliko. Njihov met iz igre je znažal 61 odstotkov, Ljubljančanom pa so ukradli kar sedem žog. Pri gostih je z devetnajstimi točkami blestel Bojan Bogdanović, dobro pa se je odrezal še Omer Onan z dvanajstimi in Emir Preldžić z enajstimi točkami.