Zmaji našli ogenj: Cantu padel še drugič

Union Olimpija Real Madrid Evroliga dvorana Stožice Page Baynes Suarez Reyes
1/22
Anže Petkovšek
Košarkarji Uniona Olimpije so dobili tudi drugo tekmo proti Cantuju v letošnji sezoni Evrolige. V Stožicah je bilo 81:79. Zmago Ljubljančanom je z dvema uspešnima prostima metoma in skupno 30 točkami prinesel Jaka Blažič, zadnji napad gostov pa je zapravil Jonathan Tabu.

Union Olimpija je še v drugo premagala Cantu in ostaja v igri za Top 16.

"Tekma je bil napeta, na koncu pa smo malce stisnili in prišli do zmage. Pokazali smo pravi karakter, pa tudi znanje in pridobljene izkušnje. Zmagati domačo tekmo je nekaj izjemnega, zame je prva. Želja ostaja Top 16 in naredili bomo vse, da nam uspe," je bil po tekmi navdušen Klemen Prepelič.

Ljubljančani so sicer že v prvi četrtini prejeli 22 točk, kar 15 od 17 pa sta jih za domačo ekipo dosegla Aron Baynes in Jaka Blažič. Še posebej je blestel slovenski branilec, ki je že on koncu 11. minute dosegel svojo 13. točko, s trojko pa Olimpijo pripeljal povsem v bližino Cantuja (21:22).

Jakamenalno

Kasneje se je razigral še Prepelič, Jan Močnik pa je nekaj sekund pred koncem prvega polčasa zgrešil met za tri točke. Kljub temu so gostitelji na odmor odšli s prednostjo (42:39). V tretji četrtini sta se ekipi kar nekajkrat zamenjali v vodstvu, tehtnico pa je v italijansko korist nekoliko nagnil nekdanji član Olimpije Manučar Markoišvili.

Gruzijec je samo v tretjem delu igre zbral osem točk. A še uspešnejši je bil Blažič, ki je dosegel prvih devet točk domačih v zadnji četrtini (68:68), dvajset sekund pred koncem dvoboja pa je zadel še odločilna prosta meta. Skupno je zbral kar 30 točk.

Filipovski: "Zmaga za tiste, ki so nas spodbujali stoje"

"Pride dan, ko ti gre vse od rok. Danes mi ni bilo nič težko," je po sijajni predstavi dejal Blažič. "Zmagali smo za sebe in za tiste, ki so nas danes zadnji dve minuti spodbujali stoje. Hvala!" je po tekmi sijal trener Sašo Filipovski, ki je huronsko slavil po zadnjem pisku sirene.

Prvo četrtkovo tekmo v skupini A je po napeti končnici dobil Himki, ki je doma premagal Fenerbahče (71:70). Ob zvoku sirene je za zmago zadel Kelvin Rivers. Na derbiju v Atenah je Panathinaikos premagal Real Madrid (79:68).