11 ogledov

Partizan namučil Barço

evroliga lorbek gordon barcelona partizan
1/6
Med četrtkovimi obračuni v Evroligi sta bila tudi dva v skupini A, v kateri nastopa Union Olimpija; Fenerbahče je gladko dobil vedno vroči turško-grški obračun proti Panathinaikosu, Real doma ni imel težav s Cantujem. V skupini D je Partizan do zadnjih sekund pretil Barceloni.

V skupini A je Real v Madridu kontroliral celotno tekmo proti italijanskemu Cantuju, ob polčasu je imel že odločilnih petnajst točk prednosti, na koncu je bil rezultat 80:66. Najboljši strelec domačih je bil slovenski reprezentant Mirza Begić, ki je zbral 17 točk in temu dodal še 10 skokov. Cantu ostaja pri eni zmagi, Madridčani pa so zanesljivo na poti med najboljših šestnajst ekip stare celine.

Fenerbahče je pred več kot 11.000 gledalci v Carigradu po izenačeni prvi četrtini v drugih desetih minutah pritisnil na plin in Panathinaikos spravil v neugoden položaj predvsem s trojkami, prednjačila sta Bojan Bogdanović in Ilkan Karaman. V tretji četrtini je svoje dodal še Mike Batiste, sicer nekanji član "deteljic" in zmagovalec je bil odločen. Najboljši strelec Grkov Jonas Maciulis je ob koncu le ublažil poraz.

evroliga armani jeans žalgiris jankunas fotsis | Avtor: EPA EPA
Partizan grozil do konca

Na obračunu skupine C med Žalgirisom in Armanijem se je v Kaunasu zbralo še več navijačev kot v Carigradu, bilo jih je več kot 14.000. Videli so napeto tekmo do zadnjih sekund in zmago domačih, ki tako ohranjajo točkovno popoln izkupiček. V isti skupini je Anadolu Efes, za katerega nastopa tudi Saša Vujačić, v Vitorii ugnal domačo Cajo Laboral.

V skupini D je Partizan namučil Barcelono, glede na dosedanje izide morda kar malce presenetljivo. Ob rezultatu 85:82 so deset sekund pred koncem tekme Beograjčani prišli do žoge na svoji polovici, skušali hitro kreniti v napad, a so bili pri tem nespretni in zmage se je veselila "Blaugrana", ki ima štiri zmage in je še brez poraza, četa Duška Vujoševića pa ima ravno obraten izkupiček.

Skupina A
Fenerbahče Ülker : Panathinaikos 73:64 (19:17, 23:12, 16:12, 15:23)
Bogdanović in McCalebb po 13, Karaman 12; Mačiulis 14, Diamantidis 12, Ukić 11

Real Madrid : Mapooro Cantu 80:66 (18:12, 23:14, 22:22, 17:18)
Begić 17 (7/14 za dve in 10 skokov v 23 minutah), Fernandez in Mirotić po 14; Aradori 18, Leunen in Brooks po 13