Olimpija: priprta vrata Top 16

Lakovič Union Olimpija Galatasaray
1/38
Boštjan Tacol
Union Olimpija je v Stožicah v 4.kolu Evrolige izgubila s turškim Galatasarayem s 70:79. V naslednjem kolu jo 17. novembra čaka gostovanje pri Unicsu iz Kazana. V članu najdete tudi odmeve iz Stožic.

"Imeli smo nekaj priložnosti, da bi prešli v vodstvo. Veliko smo grešili, še posebej jaz. Seveda od sebe ne pričakujem, da bom blestel pri metu vsako tekmo, vsakakor pa pričakujem, da bom igral dostojno in konstantno. Gostje pa so imeli tudi nekaj več sreče.“ je po srečanju poparjeno razlagal Danny Green, ki je imel met za tri 1:8.

A Olimpijin Američan ni obupal nad uvrstitvijo v nadaljevanje tekmovanja: "Nekaj se moramo naučiti iz njega. Vemo, kje smo ga polomili in kaj je bilo v redu. Moramo vztrajati in zmagovati. Pred nami je še precej tekem in prilžnosti za zmago. Ni še konec, le nadaljevati moramo kot ekipa.“

Green Dragons navijači Union Olimpija Galatasaray | Avtor: Boštjan Tacol Boštjan Tacol
"Ne verjamem, da je konec (možnosti za preboj v Top 16, op. a.). Smo v težkem položaju, ampak, mojbog, tudi drugi naši nasprotniki so. Da se nam poklopijo nekatere stvari ... Doslej nismo imeli veliko športne sreče. To se lahko spremeni čez noč. Seveda si želimo kakšno zmago prinesti tudi z gostovanj, kar je zdaj tudi naš cilj. Galatasaray je naš neposredni konkurent za Top 16, zato poraz v vsakem primeru boli, ampak vseeno smo videli, da lahko igramo z njimi, ne odstopajo v kakovosti, kot na primer Barcelona in Siena, ki sta veliko pred nami vsemi," je v stožiški garderobi razpredal prvi strelec Olimpije Aleksandar Ćapin.

Vse prej kot nepremagljiv se zdi Galatasaray za Union Olimpijo, a ta preprosto ni izkoristila svojih priložnosti, ko bi jih morala. Denimo v zadnji četrtini, ko so se zmaji ob podpori glasnega občinstva približali na točko zaostanka. S slabim zapiranjem in nespretnostjo v napadu so se gostje tedaj spet odlepili, tokrat nepovratno. Za to imajo dovolj prekaljenih košarkarjev, vseeno pa je po vodi splavala možnost za dragoceno zmago pred domačo publiko. Zmaje namreč čaka serija peklenskih gostovanj ...

Union Olimpija je srečanje z Galatasarayem začela vse prej kot dobro. Igra pod koš ni rojevala obilice sadov in v tretji minuti je bilo že 9:0 za Turke. Zmaji so se vrnili s trojkami Dannyja Greena, Ćapina in Damirja Markote, ki je pet minut kasneje znižal na 20:18. V drugi četrtini smo večkrat dobili občutek, da je Olimpija vsak poskus konkretnejšega približevanje bogatemu tekmecu pokvarila s kako napako: izgubljeno žogo, slabim zapiranjem skoka ... V nobenem statističnem elementu Turki niso bili močno superiorni, a seštevek boljšega meta za dve, večjega števila skokov, manjšega osebnih napak, boljšega razmerja v izgubljenih in pridobljenih žogah je nanesel prednost sedmih točk ob polčasu, potem ko je Damir Markota v zadnjih izdihljajih druge četrtine zadel za dve s krila. Največ je sicer Galatasaray vodil za 12 točk.