14 ogledov

Vidmar in Dragić poražena

evroliga fenerbahče siena bobby brown EPA
V grško-turškem dvoboju med Olympiacosom in Bešiktašem so slavili Grki, Gašper Vidmar za Turke ni igral. Zoran Dragić je kljub popolnemu metu iz igre s svojo Unicajo moral priznati premoč Žalgirisu v Kaunasu.

Žalgiris je tako dosegel svojo prvo zmago v drugem delu Evrolige, v prvem delu so Litovci zabeležili le dva poraza. Zoran Dragić je za Unicajo zadel dva meta za dve, eno trojko in tri proste mete v dvanajstih minutah. CSKA Moskva je v Berlinu pričakovano gladko ugnala Albo, prvi strelec Rusov je bil Srb Miloš Teodosić.

Bešiktaš je v Pireju izgubil vse četrtine in zabeležil poraz proti evropskim prvakom, Gašper Vidmar za Carigrajčane ni zaigral. Še eno moštvo iz turške prestolnice, Fenerbahče Ülker, je klonilo doma proti Sieni, za katero je Bobby Brown dosegel kar 41 točk in s tem izenačil strelski rekord Evrolige, ki ga je leta 2002 postavil Kaspars Kambala v dresu Efes Pilsna.

evroliga himki barcelona lorbek augustine | Avtor: EPA EPA
Himki prekinil serijo Barcelone

Himki je tako prekinil serijo Barcelone, ki je slavila na devetih zaporednih gostujočih tekmah v Evroligi. Kataloncem se je poznala odsotnost Juana Carlosa Navarra, ki je še v nedeljo na prvenstvenem derbiju z madridskim Realom, na katerem je "Blaugrana" slavila, dosegel kar 33 točk.

Rusi so v tretji četrtini povedli za 14 točk (62:48), nato pa so Katalonci dosegli zadnjih sedem točk v tem delu igre in obetalo se je napetih zadnjih deset minut. A Himki je dosegel prvih osem točk v zadnji četrtini in domači so spet povedli za 15 (70:55), prednost pa so košarkarji z obrobja ruske prestolnice brez težav zadržali do konca.

Barcelona je v drugem polčasu dosegla le 24 točk, v prvem pa jih je 46 prejela. Erazem Lorbek je dosegel 12 točk, zadel je obe trojki, za dve pa je zadel dva poizkusa od devetih.

Nachbar prvi strelec Bamberga ob porazu z Realom

Boštjan Nachbar je s svojo ekipo Brose Baskets v četrtkovi drugi tekmi drugega kroga izgubil proti Real Madridu (67:82). Nachbar je v 24 minutah za nemško ekipo dosegel 19 točk in tri skoke ter bil s tem najboljši strelec domače ekipe.

Za Real je Mirza Begić v 21 minutah zbral štiri točke, sedem skokov in tri podaje. V skupini E je bila na sporedu tudi tekma med Anadalu Efesom in Panathinaikosom, ki so jo z 78:64 dobili igralci turške ekipe. Za slednje je Saša Vujačić v 18 minutah prispeval šest točk, tri skoke ter prav toliko podaj.