9 ogledov

Volkovi ujeli in ugnali zmaje

Močnik Schortsanitis Union Olimpija Maccabi ABA ABA
Košarkarji Uniona Olimpije so dolgo vodili proti Ciboni, a so zagrebški volkovi ob koncu tekme le prišli do zmage (61:58). Tudi Krka poražena.

Union Olimpija je v 33. minuti proti Ciboni vodila z 51:44, nato pa je gostom uspel delni izid 17:0. Kljub temu so imeli zmaji ob koncu dvoboja še nekaj priložnosti za uspeh. Goran Jeretin ni zadel meta za tri točke, Vladimir Dašić je zgrešil oba prosta meta, tudi težek poizkus za izenačenje in podaljšek Jana Močnika pa ni bil uspešen. Z novim porazom so Ljubljančani zdrsnili na deveto mesto lestvice, možnosti za uvrstitev na zaključni turnir pa ni več.

Za Union Olimpijo je 14 točk dosegel Deon Thompson, 13 Sasu Salin in deset Jaka Blažič. Goran Suton je pri Ciboni zbral 17 točk, k temu pa dodal še 10 skokov

Na gostovanju pri Crveni zvezdi je kar precej časa vodila tudi Krka, a so bili tudi Novomeščani prekratki. Pred zadnjimi desetmi minutami so domačini vodili le za točko, sredi zadnje četrtine pa je razlika narasla na 13 točk (76:63). Krka je poraz omilila  z nekaj lahkimi koši v zadnji minuti. Beograjčani so zmagali z 82:78Zoran Dragić je dosegel 19 točk, prav toliko pa jih je k zmagi rdeče-belih prispeval Bojan Popović.

V Laškem sta se pomerila preostala slovenska člana lige ABA. Še dve minuti pred koncem dvoboja je bil na semaforju izpisan rezultat 62:65, Domžalčani pa so nato le zadržali vodstvo in zmagali s 73:67. Odločilno vlogo so odigrali Klemen Prepelič, Earl Gay in Dražen Bubnič. Helios se je zmago že izognili izpadu iz jadranske lige, Zlatorog pa je v vse večjih škripcih.

1. Maccabi      		21  20   1   1788:1458   41
 2. Cedevita             	22  17   5   1879:1618   39
 3. Partizan           	22  16   6   1760:1546   38
 4. Budućnost           	21  15   6   1582:1495   36
 5. Široki Brijeg      	23  13  10   1748:1697   36
 6. Cibona              	22  12  10   1759:1722   34
 7. Crvena zvezda     	23  10  13   1859:1839   33
 8. Zagreb                 	22  11  11   1738:1790   33