32 ogledov

Vroči Curry preveč za Dragića in Vročico

Stephen Curry Washington Wizards Golden State Warriors EPA
Košarkarji Golden State Warriors nadaljujejo z odličnimi predstavami v severnoameriški ligi NBA.

Vodilno moštvo lige NBA in zahodne konference Golden State je v gosteh v Miamiju s 118:112 premagalo ekipo Heat. Stephen Curry je bil nezaustavljiv z 42 točkami, Klay Thompson je dodal 33 točk.

Pri domačem Miamiju je bil prvi strelec Dwyane Wade z 32 točkami, Hassan Whiteside je dodal 21 točk in 13 skokov, Luol Deng pa je vpisal 16 točk in 11 skokov. Slovenski organizator igre Goran Dragić je v 34 minutah na parketu vpisal 13 točk in sedem podaj, ob metu iz igre 5-17 in metu za tri 1-5. Beno Udrih zaradi poškodbe ni zaigral, Miami je še vedno tudi brez Chrisa Bosha.

Obračun v Miamiju je bil zelo izenačen, zgolj v zadnji četrtini je bilo kar 13 menjav vodstva. Miami je z 32 zmagami in 25 porazi četrto moštvo vzhodne konference. Kalifornijski bojevniki iz zlate države so na koncu z izdatno pomočjo aktualnega najkoristnejšega igralca Curryja 14. zmagali na zadnjih petnajstih tekmah. Curry je zadel odločilno trojko 39 sekund pred koncem za vodstvo 110:108, nato pa so gostje zadeli še vseh osem prostih metov.

Curry (met iz igre 14-29, za tri točke 6-12, prosti meti 8-8) je izenačil ligaški rekord košarkarja Atlanta Hawks Kyla Korverja z vsaj eno trojko na 127. zaporedni tekmi.

"Miami nas je nadigral večji del tekme, vendar smo na koncu zmagali prav po zaslugi Stepha in Klaya," je dejal trener bojevnikov Steve Kerr.

Nov poraz New Yorka

Košarkarji New York Knicks so izgubili v gosteh pri Indiana Pacers s 105:108, potem ko sta Kristaps Porzingis in Carmelo Anthony v izteku tekme zgrešila trojki. Mariborčan Saša Vujačić je v 11 minutah na parketu v statistiko tekme vpisal skok in dve podaji za gostujoče moštvo.