52 ogledov

Miami dobil obračun v Teksasu

goran dragić miami heat zob EPA
Košarkarji Miami Heat so v severnoameriški ligi NBA v gosteh premagali Dallas s 93:90.

Organizator igre Goran Dragić je v 33 minutah zbral sedem točk, štiri skoke in sedem podaj, v tem elementu je bil najboljši na tekmi, Beno Udrih pa je v 15 minutah dodal osem točk, tri skoke in dve podaji.

Najboljši strelec Miamija je bil Chris Bosh z 20 točkami, Dwyane Wade, ki je prvi polčas končal s katastrofalnim metom 1-11 (najslabše v karieri), pa je dal dve manj. Pri domačih je z 28 točkami prednjačil Dirk Nowitzki.

"Mislim, da sem v prvem delu igre zgrešil devet polaganj. Zavedal pa sem se, da bom moral večkrat zadeti, če smo želeli zmagati proti ekipi, ki zna še kako dobro zadevati," je dejal Wade, ki je prvi točki dosegel 48 sekund pred koncem prvega polčasa.

Wall in Curry polnila koš

Poseben strelski obračun pa sta v Washingtonu uprizorila domači John Wall in zvezdnik najboljše ekipe v ligi Golden State Warriors Stephen Curry. Slavila je ekipa slednjega s 134:121, pri čemer je Curry dosegel kar 51 točk, od tega 11 trojk, čemur je dodal še sedem skokov.

V najboljšem prvem polčasu kariere je Curry iz igre metal 13-14 in dosegel 36 točk. Wall je na drugi strani zbral 41 točk in deset podaj. Golden State ima zdaj razmerje zmag in porazov 45-4, kar je izenačitev najboljšega začetka v zgodovini lige po 49 tekmah po sezoni 1966/67, ko je to uspelo Philadelphii.

San Antonio še 27. zapored

Sicer pa je večer postregel še s kar nekaj lepimi strelskimi predstavami. Oklahoma City je s 117:114 odpravila Orlando za 12. zmago na zadnjih 13 tekmah, pri čemer sta blestela zvezdnika domačih Kevin Durant s 37 točkami, zadel je tudi odločilno trojko pol sekunde pred koncem tekme, in Russell Westbrook s 24 točkami, 19 skoki in 14 podajami, kar je bil njegov tretji zaporedni trojni dvojček, osmi v sezoni in 27. v karieri. Pri gostih je 37 točk dosegel Victor Oladipo.

San Antonio je po zaslugi 36 točk LaMarcusa Aldridgea ugnal New Orleans s 110:97, pri katerem je Anthony Davis dosegel 28 točk in 10 skokov. Gostitelji so dosegli že 27. zaporedno zmago pred domačimi gledalci.

Poraz Clevelanda

Minnesota je v gosteh premagala Los Angeles Clippers s 108:102, pri čemer je Andrew Wiggins prispeval 31 točk, le točko manj je dosegel DeMarcus Cousins, a je njegov Sacramento vseeno izgubil proti Chicagu s 102:107.

Presenečenje je pripravila ekipa Charlotte, ki je s 106:97 premagala Cleveland, pa čeprav je igrala brez prvega zvezdnika Kembe Walkerja. Največji delež k zmagi je prispeval Jeremy Lin s 24 točkami. Gostom nista pomagala niti Kyrie Irving s 26 in LeBron James s 23 točkami.

Na drugih tekmah je Philadelphia izgubila proti Atlanti s 86:124, Boston je s 102:95 premagal Detroit, Brooklyn je klonil pred Indiano s 100:114, pri kateri je C.J. Miles dosegel 27 točk, Utah pa je s 85:81 premagal Denver.

Cleveland kljub porazu še naprej prednjači v vzhodni konferenci, kjer mu sledita Toronto in Atlanta, Miami je šesti, New York Saše Vujačića pa deseti. V zahodni konferenci vodi Golden State pred San Antoniom in Oklahomo Cityjem.