235 ogledov

Vročica ugasnila v Minneapolisu: "Nismo si zaslužili zmage"

goran dragić Profimedia
Dallas Luke Dončića je izgubil proti New York Knicks s 109:117, Denver Vlatka Čančarja je premagal Houston s 128:99, Miami Gorana Dragića pa je moral priznati premoč Minnesoti s 111:119.

Košarkarji Dallasa so v izgubili proti New Yorku s 109:117. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je za Dallas tokrat dosegel 22 točk, imel pa je kar 19 podaj.

Luka Dončić NBA Šport Luka do rekorda sezone, s tem izenačil tudi dosežek kariere

Pri Houstonu je gostoval Denver Vlatka Čančarja in zmagal s 128:99. Čančar je k zmagi prispeval štiri točke in dva skoka, z 29 točkami pa se je najbolj izkazal njegov soigralec Nikola Jokić, ki je dodal še 16 skokov. Do trojnega dvojčka pa so mu zmanjkale tri podaje, pri čemer pa je na parketu preživel le 27 minut in v zadnji četrtini sploh ni več igral, saj so imeli njegovi soigralci po vodstvu z 69:49 ob polčasu stvari trdno v svojih rokah in so prednost na koncu povečali na 29 točk.

Miami pa je z Minnesoto izgubil s 111:119. Slovenski košarkar Goran Dragić je dosegel 15 točk in tri podaje, s 30 točkami je bil pri Miamiju najbolj učinkovit Jimmy Butler. Trevor Ariza jih je dodal 21, največ doslej v sezoni.

"Nismo si zaslužili zmage. Če takšne tekme jemljemo preveč zlahka, se nam zgodi, da kot ekipa razočaramo. Ni bilo dobre košarke," je bil po porazu z ekipo, ki je na dnu zahodne konference, samokritičen Butler.

Pri zmagovalcih je Karl-Anthony Towns dosegel 24 točk.

Na preostalih tekmah zgoščenega petkovega sporeda NBA je Joel Embiid dosegel 36 točk za zmago Philadelphie proti Los Angeles Clippers s 106:103. Utah je kljub poškodbi Donovana Mitchella, ki je po 22 točkah moral z igrišča zaradi zvina gležnja, premagal Indiano s 119:111. Bojan Bogdanović je dosegel 24 točk.

Joe Harris s 26 in Kevin Durant s 25 točkami pa sta bila najbolj zaslužna za zmago Brooklyna proti Charlotte Hornets s 130:115, Josh Jackson pa je z 29 točkami vodil Detroit do zmage nad Oklahomo s 110:104.