Luka Dončić Facundo Campazzo Real Madrid
Zbirka rekordov Luke Dončića je na zadnji dan preteklega leta postala še bogatejša.

Luka Dončić je bil izbran za najkoristnejšega igralca (MVP) španske košarkarske lige ACB v decembru, je na svoji spletni objavil Real Madrid.

Pri 18 letih in 10 mesecih je Dončić postal najmlajši MVP meseca v zgodovini lige, ter je s tem izboljšal rekord Rudyja Fernándeza iz leta 2007.

Dončić je v decembru na tekmo povprečno dosegel 16,7 točke, šest skokov, 4,7 podaje, 1,2 ukradeni žogi in imel povprečni indeks 24 v prav toliko minutah, ki jih je povprečno preživel na igrišču.

luka dončić Ljubljenec Šport Tako so navijači Dončića spravili v dobro voljo

luka dončić Kralj! Šport Evroliga še tretjič letos okronala Dončića

Na zadnji tekmi v letu 2017, ko je Real gostil mestnega tekmeca Estudiantes (96:89), je Dončić vnovič blestel, bil najzaslužnejši za slavje in si prislužil ovacije občinstva.

Sredi tretje četrtine je poskrbel za enega od vrhuncev tekme, ko je najprej prilepil izjemno "banano" Sylvenu Landesbergu, v nasprotnem napadu pa asistiral Jayceeju Carrollu za trojko.