25 ogledov

Zmaji ušli blamaži v Sieni, ne tudi porazu

Montepaschi Siena - Union Olimpija
1/3
Union Olimpija je bila po katastrofalni prvi četrtini, kjer je proti Sieni zaostajala za 22 točk, že na pragu blamaže, a so zmaji na koncu rešili spodoben poraz pri enem izmed favoritov letošnjega tekmovanja (57:79). Edini, ki je presegel mejo desetih točk, je bil mladi Latvijec Davis Bertans.

"Veliko tega, kar smo videli danes, je realnost mlade in neizkušene ekipe, veliko pa je tudi kritike vrednih in nepotrebnih napak, ki jih moramo odpraviti. Za nami je težak začetek sezone v Evropi z dvema favoritoma. Odločilne tekme nas še čakajo, zato delamo naprej s polno vnemo," je bil po tekmi kritičen, a tudi realističen Olimpijin trener Sašo Filipovski.

Dvoboj v Sieni je bil praktično odločen že po prvi četrtini, ki so jo gostitelji dobili za kar 22 točk, pri tem pa so ljubljanskim košarkarjem dovolili le štiri točke. Potem ko je domači strateg povsem premešal svojo peterko, so se zmaji le zbrali, po nekaj dobrih potezah Davisa Bertansa (deset točk) in Dina Murića (pet skokov) pa so se v drugi četrtini nekako le vrnili v igro. Drugo četrtino so dobili s 25:12 in se pred drugim polčasom domačim približali na vsega devet točk zaostanka.

Na začetku drugega polčasa je pri rezultatu 42:35 zaostanek znašal celo zgolj minus sedem, a tu se je vsak poskus preobrata tudi končal. Košarkarji Siene so namreč spet prestavili v višjo prestavo in zmagovalec je bil odločen že pred zadnjo četrtino. Bo McCalebb je s prodori in ukradenimi žogami rešetal Olimpijino obrambo in se na koncu ob stoodstotnem metu ustavil pri 17 točkah, pri Olimpiji pa velja poleg Bertansa izpostaviti zgolj učinek Roberta Rothbarta (sedem točk v osmih minutah), toliko pa jih je dosegel tudi Ratko Varda.

Že v sredo se bo Olimpija doma pomerila s poljskim Prokom, ki je neposredni tekmec zmajev za uvrstitev v Top 16.