206 ogledov

Zvezda vzela mero Barçi, Murić klonil v Valencii

Taylor Rochestie Epa Taylor Rochestie je za Zvezdo proti Barceloni zbral 22 točk in sedem asistenc.
V elitnem evropskem klubskem košarkarskem tekmovanju se je v petek s štirimi tekmami sklenilo drugo kolo rednega dela.

V Beogradu je Crvena zvezda gostila prenovljeno Barcelono in prišla do svoje prve zmage v letošnjem tekmovanju (90:82). Domačini so bolje odprli srečanje in ob polčasu vodili za 12 točk, nato pa so Katalonci uprizorili preobrat in tri minute pred koncem povedli. Srbi so se zbrali in dobro odigrali končnico ter zasluženo slavili.

Za Zvezdo je Milko Bjelica dosegel 23 točk, Taylor Rochestie jih je dodal 22 ob sedmih asistencah. Pri Barceloni je Kevin Séraphin zbral 16 točk, Thomas Heurtel se je ustavil pri 14 točkah in 11 asistencah.

luka dončić Slovenca pustošila Šport Dončić zasenčil učitelja, Randolpha ustavila poškodba

Himki slavil kljub nerazpoloženemu Švedu

Moskovski Himki je prišel do svoje druge zmage, doma je ugnal Žalgiris (85:77). Rusi so vodili praktično skozi celotno srečanje in Litovcem zadali prvi poraz.

Pri Rusih se je izkazal Thomas Robinson z 19 točkami, Aleksej Šved jih je dodal 16, a za to porabil kar 21 metov iz igre. Za Žalgiris je Paulius Jankunas zbral 24 točk in osem skokov.

Luka Dončić Slovenija Latvija EuroBasket 2017 Kakšne besede! Šport Zvezdnik lige NBA spregovoril o Dončiću

Oly porazil Andaluzijce

Pirejski Olympiacos je gostil Unicajo in vpisal še drugo zmago (80:75). Srečanje je bilo v prvem polčasu izenačeno, v drugem delu pa so Grki nadzirali dogajanje.

Za domače sta bila najbolj učinkovita Hollis Thompson in Nikola Milutinov s 15 oziroma 12 točkami. Za goste sta Ray McCallum in Dragan Milosavljević dosegla po 14 točk, slednji je dodal še pet skokov.

Zoran Dragić Olimpia Milano Po poškodbi Šport Milančani se želijo znebiti Dragića, toda ...

Valencia do premiernega uspeha

Košarkarji Valencie, sicer aktualni španski prvaki, so doma premagali Anadolu Efes (78 71). Po 20 minutah je bil izid izenačen, domačini pa so tretjo četrtino dobil kar za 18 točk in tekmo mirno pripeljali h koncu.

Za zmagovalce je Erick Green zbral 24 točk, Joan Sastre jih je prispeval 15. Za Turke je Vladimir Štimac dosegel 22 točk, dve manj Errick McCollum, slovenski reprezentant Edo Murić pa je v 27 minutah vpisal 11 točk, štiri skoke in dve ukradeni žogi.