201 ogledov

Kralji do pete zaporedne zmage, znani vsi udeleženci končnice

Los Angeles Kings Profimedia
Kralji so bili tudi brez Kopitarja boljši od Seattla, končnico izboril še Dallas.

Hokejisti Los Angeles Kings so dobili še peto zaporedno tekmo v severnoameriški ligi NHL. Zanjo so s 5:3 v odsotnosti nekaterih zvezdnikov, med njimi tudi Anžeta Kopitarja, premagali Seattle Kraken. Zadnje mesto v končnici pa je kljub porazu po podaljšku s 3:4 proti Arizona Coyotes pripadlo Dallas Stars.

Pri kraljih so danes poleg Kopitarja manjkali še Alex Iafallo, Adrian Kempe, Dustin Brown, Alexander Edler in Olli Määttä. Kljub vsemu so hokejisti Los Angelesa dobili obračun s Seattlom, ki je v pacifiški diviziji prepričljivo zadnji. Kraken so povedli z 2:0, a so v drugi tretjini gosti izid dvakrat poravnali. V zadnji tretjini so najprej povedli po golu Liasa Anderssona, piko na i pa je z zadetkom v prazno mrežo postavil Andreas Athanasiou.

Pri kraljih se je danes izkazal Gabriel Vilardi, ki je dosegel gol in dve podaji, po gol in podajo pa je prispeval Athanasiou. Phillip Danault je dosegel še šesti gol na zadnjih sedmih tekmah, Jonathan Quick pa je med vratnicama zbral 37 obramb. Kljub zmagi trener kraljev Todd McLellan ni bil zadovoljen.

"Igrali smo zgolj zato, ker je bila tekma na sporedu, to je nedopustno," je dejal po dvoboju. "To je bilo jasno od samega začetka. Nikoli se ne bi smeli spraviti v ta položaj. Po prvi tretjini smo se morali pogovoriti, preveč je bilo slabih navad in morali smo zaigrati z namenom," je dodal Kanadčan. Kralje je popeljal v končnico, kar se je zgodilo prvič po sezoni 2017/18, ko so v prvem krogu izgubili z Vegas Golden Knights (0:4).

"Da smo takole sestavili ekipo za tekmo, bi moralo fantom nekaj sporočiti. Ne gre za nepomembne zadeve. V naslednjih dneh bomo morali sprejeti odločitev, kdo nam bo pomagal v končnici. In če bomo v njej želeli dolgo igrati, morajo vsi pomagati. Če ne moreš stopiti v to okolje in prispevati svojega deleža, zakaj bi verjeli, da si tega sposoben čez nekaj tednov v drugem ali tretjem krogu končnice, če se nam posreči napredovati? Nekateri naši mladi igralci tega niso najbolje razumeli," je svoje varovance izzval McLellan.

Tekmo pred koncem rednega dela je znan še zadnji udeleženec končnice na zahodu. To je postal Dallas, ki je ponoči sicer zapravil vodstvo s 3:0 proti Arizoni, a si s točko po porazu po podaljšku vseeno zagotovil zadnjo vstopnico za končnico. Tam se bodo zvezde pomerile bodisi s Calgary Flames bodisi s Colorado Avalanche. Kings pa bodo igrali proti Edmonton Oilers.

Na preostalih tekmah so hokejisti Montreal Canadiens v gosteh s 4:3 ugnali New York Rangers, Winnipeg Jets so doma s 4:0 premagali Philadelphia Flyers, medtem ko so Vegas Golden Knights, pred današnjim dnem so imeli še teoretične možnosti za nastop v končnici, po kazenskih strelih izgubili proti Chicago Blackhawks s 3:4.

* Izidi:
Winnipeg Jets - Philadelphia Flyers        4:0
New York Rangers - Montreal Canadiens      3:4
Chicago Blackhawks - Vegas Golden Knights  4:3 (kazenski streli)
Dallas Stars - Arizona Coyotes             3:4 (podaljšek)

1. Colorado      56  18    6  307:225  118
2. Minnesota     51  22    7  303:250  109
3. St Louis      49  21   11  307:235  109
4. Dallas        45  30    6  234:244   96
5. Nashville     44  29    7  257:243   95
6. Winnipeg      37  32   11  245:253   85
7. Chicago       28  42   11  217:288   67
8. Arizona       24  50    7  202:309   55