168 ogledov

Kralji do šeste zmage na zadnjih sedmih tekmah

Anže Kopitar Profimedia
Hokejisti Los Angeles Kings so dobro formo potrdili z zmago nad Columbus Blue Jackets.

Los Angeles Kings slovenskega hokejskega zvezdnika Anžeta Kopitarja so slavili še šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah v severnoameriški ligi NHL. V dvoboju s Columbus Blue Jackets so bili boljši s kar 5:1. Slovenski as pri tem ni dosegel točke.

Za domačine je dva gola prispeval Pierre-Luc Dubois, po enega in podajo pa Quiton Byfield in Drew Doughty.

Ekipa iz mesta angelov je povedla ob koncu prve tretjine, ko je v 19. minuti Byfield dosegel mojstrski samostojni zadetek iz protinapada. "Če bi imel kamero, bi ga posnel, tako lep gol je bil," je o zadetku dejal njegov moštveni kolega Dubois.

V drugem delu je z golom Duboisa z igralcem več v 22. minuti Los Angeles nato hitro povečal vodstvo na 2:0, a so gosti zmanjšali prednost le tri minute kasneje. Edini gol za Columbus na tekmi je dosegel Adam Boqvist.

Dubois je nato v 32. minuti znova povečal prednost gostov na dva zadetka. V domačih vratih pa je uspešno delo opravljal Cam Talbot, ki je zbral 33 obramb.

V zadnji tretjini je domače moštvo potrdilo zmago z zadetkoma Kevina Fiale v 56. minuti in Doughtyja 23 sekund pred koncem tekme.

"Prva tekma nazaj v Los Angelesu po daljši gostujoči turneji je vedno izziv in ni bila najlepša predstava. Talbot je bil res izjemen, tudi naša obrambi z igralcem manj je bila uspešna. Mislim, da nas je to reševalo na zadnjih dveh tekmah," je ocenil Dubois.

Kopitarjeva ekipa, ki zaseda sedmo mesto v zahodni konferenci s 66 točkami, bo naslednjič igrala v noči s četrtka na petek po slovenskem času, ko bo gostila Nashville. Slednji je v pretekli noči s 5:3 premagal prvake Vegas Golden Knights.

V pretekli noči sta zmagali vodilni moštvi v vzhodni konferenci. Prva ekipa vzhoda Florida Panthers je s 3:2 po podaljšku odpravila Ottawa Senators, odločilni gol je v 2. minuti podaljška dosegel Anton Lundell. Drugouvrščeni New York Rangers pa so bili s 3:1 boljši od Dallas Stars.

Medtem pa je poraz doživela najboljša ekipa lige in zahoda Vancouver Canucks, ki je z 1:3 izgubila na gostovanju pri tretji ekipi zahoda Colorado Avalanche. Tekmo si je iz prve vrste ogledal košarkar Denver Nuggets, dvakratni najkoristnejši igralec lige NBA Nikola Jokić, znova pa se je v statistiko vpisal Nathan MacKinnon, ki je za domačo ekipo točko dosegel že na 27. tekmi po vrsti.

V drugi tretjini so gledalci v dvorani Ball Arena začeli skandirati MVP (najkoristnejši igralec), ameriški mediji pa ob tem pišejo, da ni jasno, ali je bilo to namenjeno MacKinnonu ali Jokiću ali pa kar obema.

Ruski hokejski superzvezdnik Aleks Ovečkin je v pretekli noči dosegel tri točke pri zmagi Washington Capitals s 6:2 proti New Jersey Devils. Obe moštvi imata zgolj minimalne možnosti za uvrstitev v končnico. Ovečkin in Connor McMichael sta dosegla po dva gola za moštvo iz prestolnice ZDA, pri čemer je Ovečkin zdaj pri 838 zadetkih v ligi NHL, 56 manj od absolutnega rekorda Wayna Gretzkyja.

* Izidi:
Florida Panthers - Ottawa Senators          3:2 (podaljšek)
New York Rangers - Dallas Stars             3:1
Pittsburgh Penguins - New York Islanders    4:5 (podaljšek)
Washington Capitals - New Jersey Devils     6:2
Winnipeg Jets - Minnesota Wild              6:3
Colorado Avalanche - Vancouver Canucks      3:1
Vegas Golden Knights - Nashville Predators  3:5
Los Angeles Kings - Columbus Blue Jackets   5:1
(Anže Kopitar: 1 strel na gol v 18:24 minute za LA)

5. Nashville     29  25    2  172:182   60
6. Minnesota     26  24    6  177:189   58
7. Arizona       23  28    4  160:178   50
8. Chicago       15  38    3  118:199   33