427 ogledov

Neverjetno ponižanje Kopitarja in njegovih kraljev

Anže Kopitar Profimedia
Kralji Anžeta Kopitarja visoko poraženi v Buffalu.

Ekipa Los Angeles Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja je v severnoameriški hokejski ligi NHL visoko izgubila v Buffalu. Sabres so zmagali kar s 7:0, saj je finski vratar v vrstah domačih Ukko-Pekka Luukkonen ubranil vseh 33 strelov gostov in je četrtič v sezoni ostal nepremagan. Kralji so 15. v ligi in sedmi na zahodnem delu.

Jordan Greenway je tri točke vpisal z goloma in podajo, JJ Peterka, Alex Tuch in Rasmus Dahlin so dodali po gol in podajo, dve asistenci pa je imel Jacob Bryson. Sablje so pred tem izgubile dve tekmi v nizu na gostovanju.

Anže Kopitar | Avtor: Profimedia Profimedia

Kralji so na prejšnji tekmi 11. februarja s 4:0 doma premagali Edmonton Oilers in najbolj vroči zasedbi lige zadali šele drugi poraz na zadnjih 19 tekmah. Tokrat so bili bleda senca te predstave. Vratarja Davida Ritticha, ki je dobil pet golov po 17 strelih domačih, je na začetku zadnje tretjine zamenjal Cam Talbot in ubranil pet strelov, a dobil še dva gola.

"Zelo slabo smo začeli srečanje. Ni mogoče primerjati energije s tisto na tekmi proti Edmontonu. Tudi tekmeci so hitro začeli s preboji za našimi hrbti in bi morali imeti v obrambi malo več pomoči napadalcev ali pa bi morali na delu igrišča tekmecev opraviti več podaj. Toda ves čas tekme nam ni uspelo zares spremeniti poteka igre s tega slabega začetka," je srečanje povzel obrambni igralec Los Angelesa Mikey Anderson.

Gostje so drugo tekmo igrali pod vodstvom začasnega trenerja Jima Hillerja, ki je bil do začetka februarja pomočnik prejšnjega glavnega trenerja Todda McLellana. Tega je vodstvo kluba iz mesta angelov odpustilo.

V pacifiški skupini je Los Angeles četrti, vodijo pa Vancouver Canucks, ki so v Chicagu s 4:2 odpravili Blackhawks. Dakota Joshua je dosegel gol in podaji, dva gola pa Conor Garland. Vancouver je z 78 točkami tudi najboljše moštvo celotne lige.

Drugi so igralci Boston Bruins, imajo štiri točke manj po domačem porazu proti Tampa Bay Lightning, ki se je zgodil po kazenskih strelih z 2:3. Brez prejetega zadetka so dvoboj končali tudi igralci Montreal Canadiens, ki so Anaheim Ducks odpravili s 5:0. Največ golov je bilo v Edmontonu, kjer so Oilers z 8:4 odpravili Detroit Red Wings.

V derbiju začelja je ekipa Ottawa Senators, zadnja ekipa v atlantski skupini, s 6:3 premagala zadnjeuvrščeno moštvo metropolitanske skupine Columbus Blue Jackets. Prav tako 6:3 je bilo v Washingtonu, kjer pa so domači Capitals kljub šesti tekmi v nizu Rusa Aleksa Ovečnika, ko je dosegel najmanj gol, izgubili proti igralcem zasedbe iz Colorada Avalanche. Ti so drugi v centralni skupini (70 točk) za Dallasom (72), ki je tretji na lestvici celotne lige. V Dallasu so Stars z golom in podajo Jasona Robertsona premagali Carolino Hurricanes s 4:2.

* Izidi:
Boston Bruins - Tampa Bay Lightning       2:3 (kazenski streli)
Buffalo Sabres - Los Angeles Kings        7:0
(Anže Kopitar brez točke za Kings)
Montreal Canadiens - Anaheim Ducks        5:0
Ottawa Senators - Columbus Blue Jackets   6:3
Toronto Maple Leafs - St. Louis Blues     4:1
Washington Capitals - Colorado Avalanche  3:6
New York Islanders - Seattle Kraken       1:2 (kazenski streli)

5. Nashville     27  24    2  160:168   56
6. Minnesota     24  23    5  159:172   53
7. Arizona       23  24    4  152:160   50
8. Chicago       14  36    3  111:187   31