78 ogledov

Kralji na osmem mestu Zahoda

anže kopitar
Najboljši slovenski hokejist je vpisal točko na tekmi z Washington Capitals.

Moštvo Los Angeles Kings je davi po slovenskem času v severnoameriški hokejski ligi NHL na domačem ledu dvorane Staples Center premagalo gostujočo ekipo iz vzhodne konference Washington Capitals s 3:1. Kralji zasedajo osmo mesto na lestvici, ki v zahodni konferenci še omogoča napredovanje v končnico.

Eno točko je osvojil tudi slovenski as Anže Kopitar, ki je bil podajalec pri tretjem zadetku kraljev, ko je Kyle Clifford postavil končni izid z zadetkom v nebranjeno mrežo minuto in 18 sekund pred koncem tekme.

Kralji so povedli z zadetkom Jeffa Carterja manj kot pet minut pred koncem uvodne tretjine. Washington je v 26. minuti izenačil z zadetkom Jakuba Vrane, a je Trevor Lewis tri minute kasneje postavil stvari na svoje mesto z golom za 2:1 in vodstvo domače zasedbe.

Vratar Kings Jonathan Quick je zbral 25 obramb, Philipp Grubauer je za Washington ubranil 26 strelov kraljev.

Los Angeles naslednja tekma čaka v noči na nedeljo, ko bodo gostili St. Louis.