9 ogledov

Madžari presenetili Poljake

sp v rokometu madžarska poljska csaszar jurecki EPA
Poleg Slovenije so se v ponedeljek v četrtfinale rokometnega SP v Španiji uvrstile še reprezentance Španije, Hrvaške in Madžarske. Že v nedeljo so se med osem najboljših izbranih vrst svetu prebile Nemčija, Francija, Rusija in Danska.

Slovenija je v Barceloni premagala Egipt z 31:26 (19:11) in si zagotovila četrtfinale proti Rusiji ter obenem tudi največji uspeh na svetovnih prvenstvih, doslej je bilo to deseto mesto izpred šestih let.

Španija ni imela posebnih težav. Španci so bili v osmini finala v Zaragozi prepričljivo boljši od Srbije z 31:20, zmagovalec je bil pravzaprav znan že ob polčasu, ki so ga domačini dobili z 20:12. Albert Rocas je dosegel sedem golov, za razliko do Slovenije pa Španija ni imela nihanj v igri in je razliko ohranila do konca tekme. V četrtfinalu čaka Špance reprezentanca Nemčije.

sp v rokometu hrvaška belorusija sergej rutenka jakov gojun | Avtor: EPA EPA
V večernih tekmah je bilo bolj razburljivo na dvoboju med Poljsko in Madžarsko. Prvi polčas je bil vseskozi izenačen in se je končal le z golom naskoka za Madžare, ki pa so pritisnili v začetku drugega dela. Z delnim izidom 7:2 so si v 45. minuti priigrali šest golov plusa, kar je dokončno zlomilo Poljake in na koncu je bilo, tudi po zaslugi prvega strelca Gergöja Ivancsika (sedem golov), 27:19. V četrtfinalu se bo Madžarska pomerila z Dansko.

Hrvati so Belorusom dovolili igro le do desete minute, nato pa od vodstva 5:3 prišli do 21:9 ob polčasu. Tudi nadaljevanje je bilo podobno, Hrvaška je vseskozi zanesljivo nadzorovala potek tekme, Belorusija je zaostajala tudi že za 13 golov, ob koncu pa le nekoliko ublažila poraz (33:24). Najboljši strelec je bil Luka Stepančić s šestimi goli, za Belorusijo je Sergej Rutenka zadel štirikrat. Hrvaška bo v četrtfinalu igrala s Francijo.

Že v nedeljo so si v osmini finala nadaljevanje SP priborile Nemčija po zmagi nad Makedonijo, Francija po uspehu proti Islandiji, Rusija po zmagi proti Braziliji ter Danska po slavju proti Tuniziji.