98 ogledov

Makedonci naprej v predzadnji sekundi

Makedonija Srbija EP v rokometu EPA
Rokometaši Makedonije so se v drugi del evropskega prvenstva uvrstili na skrajno dramatičen način.

Makedonija je v zadnjem kolu predtekmovalne skupine A za napredovanje potrebovala remi, Srbija pa zmago. Medsebojna tekma v Krakovu je bila sila izenačena, odločitev je padla v zadnji minuti.

Najprej so Makedonci dobre pol minute pred koncem izenačili na 26:26, Srbi pa so po minuti odmora zadeli prek Darka Đukića. Sledil je še en "timeout" in do strela je v predzadnji sekundi prišel Dejan Manaskov, s krila premagal Darka Stanića in Makedoniji zagotovil napredovanje.