31 ogledov

Modri jopiči prekinili niz porazov

Columbus Blue Jackets Profimedia
V najmočnejši hokejski ligi na svetu je bila v noči na torek odigrana le nea tekma.

Hokejisti Columbus Blue Jackets so v domači dvorani gostili Ottawa Senators in po podaljšku zmagali s 4:3, s čimer so prekinili niz osmih zaporednih porazov. Junak večera pred domačimi navijači je bil Emil Bemstrom, ki je zadel po 4:35 minute igre v podaljšku.

Bemstrom je "pospravil" odbiti plošček za svoj sedmi zadetek sezone. Za Modre jopiče je dvakrat zadel Nick Foligno, za izenačenje pa je sredi zadnje tretjine poskrbel Stefan Matteau.

Vendar Columbusova prva zmaga po 7. februarju ni bila brez davka. Vratar Elvis Merzlikins je po trčenju z napadalcem Anthonyjem Duclairjem v drugi tretjini moral z ledu, nato pa še center Riley Nash.

Modrim jopičem to sezono poškodbe res niso prizanesle. Merzlikinsa je zamenjal Joonas Korpisalo, ki se je komaj vrnil v ekipo, potem ko je zaradi poškodbe kolena počival vse od 29. decembra.

David Ayres Video Šport Ko se izpolnijo sanje: neverjetna športna pravljica prevzela Ameriko

Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, bodo v noči na četrtek po slovenskem času gostili Pittsburgh Penguins.

Anže Kopitar LA Kings NHL Šport Pirov zadetek Kopitarja

NHL, izidi:

Columbus Blue Jackets - Ottawa Senators  4:3 (podaljšek)

5. Nashville     30  23    8  195:196   68
6. Minnesota     29  25    7  186:197   65
7. Chicago       27  27    8  182:197   62