Šport > Moto športi
364 ogledov

Ducati potrdil naslov, padec Quartararoja

Francesco Bagnaia Epa
Na Portugalskem je bila na sporedu predzadnja dirka svetovnega motociklističnega prvenstva.

Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec dirke v portugalskem Portimãu. Na preizkušnji za VN Algarveja je bil drugi lanski svetovni prvak Španec Joan Mir (Suzuki), tretji pa je bil Avstralec Jack Miller (Ducati).

Dirko so sicer prekinili in predčasno končali dva kroga pred koncem, ko je padel domači dirkač Miguel Oliveira (KTM). Pred njim je pet krogov pred koncem v pesku končal tudi sveži svetovni prvak Francoz Fabio Quartararo (Yamaha), ki si je sicer že na prejšnji dirki v Misanu zagotovil skupno prvo mesto. Za Francoza je bila to sploh prva ničla v sezoni, Bagnaia pa je dosegel tretjo zmago letos. V seštevku SP je tako Quartararo ostal pri 267 točkah, drugi Bagnaia pa jih ima zdaj 227.

"Zadovoljen sem. Ves konec tedna je delo potekalo tako, kot smo želeli. Užival sem, vse je bilo v redu, motocikel je bil odličen. Opravili smo dobro delo, vesel sem tudi, da smo postali konstruktorski prvaki," je dirko ocenil Bagnaia.

Na svoji predzadnji dirki v karieri je danes nastopil sedemkratni svetovni prvak Valentino Rossi, ki je iztržil 13. mesto.

Do konca sezone je le še dirka za VN Valencie naslednji teden.

Pedro Acosta Pri 17-ih Šport V prvem poizkusu že svetovni prvak

Ducati je z današnjim dvojnim uspehom na stopničkah postal konstruktorski prvak za sezono 2021.