2924 ogledov

Kakšna drama: Do zmage na treh pnevmatikah

Lewis Hamilton Epa
Razburljiv zaključek dirke v Silverstonu.

Lewis Hamilton je bil na poti k prepričljivi zmagi na domačem dirkališču, ko mu je pol kroga pred zaključkom razneslo prednjo levo pnevmatiko. Takrat je za njim okoli pol minute zaostajal Max Verstappen, ki je seveda hitro začel zmanjševati razliko. Na koncu je Britanec ciljno črto prečkal dobrih pet sekund pred Nizozemcem. Ta se je v iskanju najboljšega časa v krogu že prej odločil za postanek v boksih, kar ga je na koncu morda celo stalo zmage.

"Težko je biti zdaj pameten. Lahko bi tudi jaz obstal ali imel podobne težave in tudi drugo mesto bi splavalo po vodi. Zato moram biti zadovoljen z rezultatom," je po koncu priznal Verstappen.

Skozi dirko je bil sicer drugi Valtteri Bottas, ki pa mu je prav tako dva kroga pred koncem razneslo prednjo levo pnevmatiko. Zasedel je 11. mesto. Ob težavah Finca je presenetljivo do tretje stopničke na zmagovalnem odru prišel Charles Leclerc. Podobno je brez dobre uvrstitve v predzadnjem krogu ostal Carlos Sainz ml., ki je padel na 14. mesto.

"Do zadnjega kroga je bilo vse preprosto. Valtteri je pritiskal in to se je poznalo. Nekako sem še obdržal nadzor nad pnevmatiko, ob vstopu v zadnji krog pa sem videl, da je povsem deformirana. Nato sem le še lahko molil, da bom prišel do cilja. Na koncu mi je na srečo uspelo. Večino kroga sem bil presenetljivo kar miren, saj sem vseskozi dobival informacije o razliki. Na koncu je že bilo 8, 7, 6 in srce se mi je kar ustavilo. Česa takšnega v zadnjem krogu še nisem doživel," je po dirki povedal Hamilton, ki je ob smoli Bottasa za 25 točk povečal prednost v skupnem seštevku.

Za Hamiltona, ki je letos zmagal tretjič zaporedoma, je to sedma zmaga na enem od najbolj slavnih dirkališč na svetu in 87. v karieri. Britanec je bil najhitrejši tudi v kvalifikacijah. Naslednja dirka bo prihodnji teden znova v Silverstonu, na njej pa bo obeležena 70. obletnica svetovnega prvenstva. Prva dirka 1950 je bila namreč ravno velika nagrada Velike Britanije.