Šport > Moto športi
271 ogledov

Nihče jih nima toliko kot Kimi

Kimi Räikkönen Epa
Finski dirkaški veteran Kimi Räikkönen je z današnjim startom na dirki formule 1 za VN Eifla na nemškem Nürburgringu dosegel nov rekord.

Za Kimija Räikkönena je bila dirka, na kateri je osvojil 12. mesto, že 323. nastop na preizkušnjah formule 1, s čimer se je po podatkih krovne zveze (Fia) povzpel na vrh lestvice voznikov z največ dirkami.

Lewis Hamilton VN Francije F1 Šport Hamilton na večni lestvici ujel velikega Schumacherja

Dirkač ekipe Alfa Romeo se je že na prejšnji dirki v Rusiji po številu nastopov s 322 izenačil z dosedanjim rekorderjem, Brazilcem Rubensom Barrichellom, zdaj pa ga je že premagal in je sam na vrhu.

Zdaj 40-letni Räikkönen je prvič nastopil v tem tekmovanju leta 2001 za moštvo Sauber. Njegov največji dosežek je naslov svetovnega prvaka leta 2007 s Ferrarijem, ki je za moštvo iz Maranella še vedno zadnja vozniška lovorika doslej.