Španci pokorili konkurenco v Jerezu

jorge lorenzo
1/10
Reuters
Aktualni svetovni prvak Jorge Lorenzo (Yamaha) je zmagovalec kvalifikacij za VN Španije (1:38.673). Špansko prevlado v Jerezu sta potrdila drugouvrščeni Dani Pedrosa (Honda) ki je zaostal dobri dve desetinki, in Marc Márquez (Honda), ki se je moštvenemu kolegu približal na vsega pol desetinke.

Svetovni motociklistični prvak v kraljevskem razredu MotoGP, Španec Jorge Lorenzo, je svojo dominacijo na treningih velike nagrade Španije v Jerezu nadaljeval tudi v kvalifikacijah. Voznik Yamahe, najhitrejši na treh od štirih treningov, je v boju za najboljši startni položaj za dve desetinki sekunde premagal rojaka Danija Pedroso (Honda).

Tretji čas je dosegel še en Španec in voznik honde, 20-letni Marc Márquez, ki je po dveh dirkah svetovnega prvenstva v skupnem seštevku izenačen z Lorenzom.

Britanec Cal Crutchlow (Yamaha Tech3), najhitrejši na zadnjem treningu, si je priboril četrti startni položaj, peti pa je bil še en voznik Yamahe Italijan Valentino Rossi.

Lorenzo, ki je že v petek prejel predčasno darilo za 26. rojstni dan, je bil najbolj prepričljiv od samega začetka, čeprav so mu nekoliko pomagale tudi napake konkurentov, saj so se tekom kvalifikacij na tleh znašli Crutchlow, Pedrosa in Rossi.