3105 ogledov

Na tekmi Kopitarjevih kraljev se je pisala zgodovina

Anže Kopitar Profimedia
Kralji so po podaljšku izgubili kalifornijski derbi proti morskim psom.

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL po podaljšku doma izgubila s San Jose Sharks, bilo je 3:4. Čeh Tomaš Hertl je srečanje odločil po minuti in 13 sekundah dodatka. Anže Kopitar je v 21 minutah in 27 sekundah na ledu za domače sprožil tri strele in ostal brez točke, njegova ekipa pa je končala niz treh zmag.

Brent Burns in Nick Bonino sta dosegla gola z igralcem več na ledu za goste, Erik Karlsson pa je na prvi tekmi po operaciji konec januarja zbral dve podaji. Vratar gostov Zach Sawchenko je za svojo prvo zmago v NHL zaustavil 33 strelov domačih. Premagali so ga Trevor Moore, ki je imel še dve podaji, ter Andreas Athanasiou in Phillip Danault, ki sta imela še po eno podajo.

Čuvaj mreže domačih Jonathan Quick je imel 26 obramb. Zadnji gol v rednem delu je prejel minuto in 21 sekund pred koncem zadnje tretjine, ko je na 3:3 izenači Rus Aleksander Barabanov. Gostitelji so sicer povedli s 3:1, ko je sredi druge tretjine zadel Moore.

"Še dobro, da smo dobili točko, glede na to, da nismo igrali najbolje. Mogoče si je celo nismo zaslužili, tako da se ne bomo pritoževali. Popravili bomo kakšno stvar, morda več stvari, in gremo naprej," je tekmo ocenil strateg kraljev Todd McLellan. V losangeleški ekipi je prvič v ligi NHL zaigral Jordan Spence, ki je tako postal prvi v Avstraliji rojeni hokejist z nastopom v najmočnejši ligi na svetu.

V Buffalu je domača ekipa premagala Vegas s 3:1, veliko zaslug je imel vratar Craig Anderson, ki je s 30 obrambami dosegel jubilejno 300. zmago v ligi. Za Jacka Eichla pa je bila to prva tekma proti nekdanji ekipi, odkar so ga v prestopnem roku poslali v Vegas; tokrat za novo ekipo ni bil strelsko uspešen, navijači pa so ga izžvižgali ob vsakem dotiku ploščka.

Johnny Gaudreau se je izkazal s tremi goli za Calgary, ki je s 4:1 premagal Tampo, svoj točkovni izkupiček je povečal na 13 točk na zadnjih sedmih tekmah. Vratar Calgaryja Jacob Markström je imel 30 obramb.

Še šest več jih je zbral Antti Raanta, 36 obramb pa je bilo dovolj, da je njegova Carolina ustavila Colorado. Ta je ostal brez doseženega gola, za zmago pa sta poskrbela Ethan Bear in Sebastian Aho z zadetkom na prazen gol.

Arizona je po podaljšku s 5:4 premagala Toronto, mož odločitve je bil Jakob Chychrun, ki je po dveh minutah dodatnega dela igre dosegel drugi gol na tekmi.

Z drugim zadetkom na tekmi pa je dvoboj odločil tudi David Pastrnak, ki je tik pred koncem rednega dela zadel za 4:3 in Bostonu prinesel zmago v obračunu s Chicagom.

Najboljši strelec lige Jonathan Huberdeau je za Florido dosegel štiri podaje na tekmi s Philadelphio, končni izid je bil 6:3, sam pa je zdaj pri 82 točkah v sezoni, od katerih je 64 podaj. K uspešnemu večeru Floride pa je pripomogel še Sam Reinhart s trojčkom golov.

* Izidi:
Boston Bruins - Chicago Blackhawks          4:3
Buffalo Sabres - Vegas Golden Knights       3:1
Toronto Maple Leafs - Arizona Coyotes       4:5 (podaljšek)
Ottawa Senators - Seattle Kraken            4:3 (podaljšek)
Detroit Red Wings - Minnesota Wild          5:6 (kazenski streli)
Calgary Flames - Tampa Bay Lightning        4:1
Los Angeles Kings - San Jose Sharks         3:4 (podaljšek)
(Anže Kopitar brez točke v 21:17 min. za Los Angeles)

2. St Louis      33  17    7  201:157   73
3. Minnesota     34  19    3  214:184   71
4. Nashville     33  20    4  180:157   70
5. Dallas        32  21    3  166:162   67
6. Winnipeg      26  22   10  176:179   62
7. Chicago       21  30    8  155:205   50
8. Arizona       18  35    4  146:207   40