150 ogledov

Nadal garal, za Kyrgiosa usodne podaljšane igre

Rafael Nadal OP Avstralije Epa Rafa Nadal si je po težko prigarani zmagi dal duška.
Na prvem grand slamu sezone v Melbournu so znani prvi četrtfinalisti v posamični konkurenci.

Španec Rafael Nadal, prvi nosilec uvodnega turnirja za grand slam v sezoni, je v osmini finala premagal argentinskega izzivalca Diega Schwartzmana. Argentinec je Nadalu povzročal kar nekaj preglavic, a so bile izkušnje na koncu dvoboja, ki je trajal tri ure in 51 minut, na strani španskega veterana, ki je dvoboj osmine finala dobil s 3:1 v nizih, s 6:3, 6:7 (4), 6:3, 6:3.

Za polfinale se bo Nadal pomeril s Hrvatom Marinom Čilićem, šestim nosilcem turnirja v Melbournu, ki je izločil Nadalovega rojaka Pabla Carreno Busta s 6:7 (2), 6:3, 7:6 (0), 7:6 (3) ter preprečil povsem španski četrtfinale. Čilić je doslej le enkrat zmagal na turnirjih za grand slam leta 2009, ko je dobil OP ZDA, in bo proti Nadalu, ki ima že 16 posamičnih lovorik s turnirjev grand slam, v vlogi izzivalca. V šestih medsebojnih dvobojih je petkrat slavil Nadal, ki se je še desetič uvrstil v četrtfinale avstralskega grand slama.

A je doslej v Melbournu zmagal le enkrat. Španec je v Melbournu slavil leta 2009, ko je premagal Švicarja Rogerja Federerja. Leta 2014 ga je v finalu premagal Švicar Stan Wawrinka, lani pa Federer, ki bo lovil svoj še šesti naslov v Melbournu. Rekordno sedmo avstralsko lovoriko namerava vzeti Srb Novak Đoković, ki ga tako kot Federerja še čaka dvoboj osmine finala. Tudi, če ne bo dobil več nobenega dvoboja v Avstraliji, bo Nadal po koncu turnirja obdržal mesto vodilnega na svetovni jakostni lestvici ATP.

Roger Federer OP Avstralije OP Avstralije Šport Federer in Đoković zanesljiva, izpad Šarapove

Tudi med posameznicami je znan prvi četrtfinalni par. To sta Španka Carla Suarez in Danka Caroline Wozniacki. Suarezova je v osmini finala premagala Estonko Anett Kontaveit, 22. nosilko, s 4:6, 6:4, 8:6, druga nosilka Wozniackijeva pa je bila boljša od Slovakinje Magdalene Rybarikove, 19. nosilke, s 6:3, 6:0. Danska igralka, ki je še brez osvojenega turnirja za grand slam, bo lovila svoj drugi avstralski polfinale, Španka prvega.

Mešane dvojice, 1. krog:
Chan/Murray (Taj/VBr/1) - Klepač/Ram (Slo/ZDA) 4:6, 7:5, 11:9.

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač je končala nastope na OP Avstralije. Klepačeva je v konkurenci mešanih dvojic nastopila v paru z Američanom Rajeevom Ramom in proti prvima nosilcema, Latishi Chan s Tajvana in Britancu Jamieju Murrayju v prvem krogu tekmovanja izgubila s 6:4, 5:7 in 9:11.