13 ogledov

Newcastle izločil branilce naslova

Rolando Aarons Caballero Mangala Manchester City Newcastle ligaški pokal Reševalni pas/Twitter
Največje presenečenje osmine finala je pripravil Newcastle, ki je v gosteh premagal Manchester City (0:2). Southampton je odličen začetek sezone nadaljeval z zmago pri Stoku (2:3), Tottenham pa je doma pričakovano ugnal Brighton (2:0). Že v torek so napredovali Chelsea, Liverpool, Shefiield United, Bournemouth in Derby County.

Moštvo Newcastla je sezono začelo katastrofalno in stolček trenerja Alana Pardewa se je že konkretno tresel. Po dveh zaporednih zmagah v Premier ligi so Magpies v sredo zvečer iz ligaškega pokala izločili še branilca naslova Manchester City (0:2) in Pardew je ponovno trdno v sedlu.

Gostje so na stadionu Etihad slavili popolnoma zasluženo, že v uvodnih minutah jih je v vodstvo popeljal 18-letni Rolando Aarons. Na Jamajki rojeni mladenič je zabil svoj drugi gol za člansko ekipo Newcastla, prvič je zadel ob remiju s Crystal Palacom (3:3) v Premier ligi ob koncu avgusta. V drugem delu so črno-beli zapravili še nekaj priložnosti, zmago pa je z lepim golom po samostojnem prodoru potrdil Moussa Sissoko. City je ob koncu pritisnil, a zapravil nekaj lepih priložnosti in ostal brez zmage.

Newcastle je proti Manchester Cityju zadel po 525 minutah strelske suše proti aktualnim angleškim prvakov. Magpies bodo decembra naskakovali svojo prvo uvrstitev v polfinale ligaškega pokala po sezoni 1975/76.

Chelsea za polfinale z Derbyjem

Na preostalih dveh sredinih tekmah je Tottenham doma pričakovano premagal Brighton (2:0), Southampton pa je izjemen začetek sezone nadaljeval z zmago pri Stoku (2:3), katere glavni junak je bil italijanski reprezentant Graziano Pellè, ki je zabil dva gola, vključno z odločilnim v 88. minuti.

Že v torek so si napredovanje zagotovili Chelsea, Liverpool, Derby County, Sheffield United in Bournemouth. Slednji se bo v četrtfinalu doma pomeril z Redsi, Chelsea bo gostoval pri vodilni ekipi Championshipa Derbyju, Tottenham bo doma pričakal Newcastle, svetniki pa se bodo podali na gostovanje v Sheffield.