69 ogledov

Arsenalu vrh, Unitedu veliki derbi

Olivier Giroud EPA
V 22. kolu Premier League je bil odigran veliki derbi angleškega nogometa, Manchester United pa je slavil na gostovanu pri Liverpoolu. Arsenalu je že točka zadoščala za vrnitev na prvo mesto.

Stoke City, ki je v tej sezoni na domači zelenici že premagal Manchester City in Chelsea, je imel proti Arsenalu morda celo lepše priložnosti za zmago, vendar se je na koncu moral zadovoljiti s točko. Na obeh straneh sta bila za remi brez zadetkov najbolj zaslužna vratarja Peter Čech in Jack Butland.

Slednji se je izkazal predvsem ob dveh poizkusih prvega Arsenalovega strelca Olivierja Girouda, Čech pa je v enem napadu fantastično zaustavil kar dva udarca, ki sta jih sprožila Španca Joselu in Bojan Krkić. Topničarjem je druga točka v nekaj dneh, med tednom so v 90. minuti prejeli zadetek za 3:3 na gostovanju pri Liverpoolu, sicer zadostovala za vrnitev na prvo mesto lestvice. A to le zaradi boljše gol razlike od presenečenja sezone - Leicester Cityja,

Po nekaj zaporednih slabih predstavah pa je naposled do treh točk prišel Manchester United. Ta je bil na gostovanju na Anfieldu večji del tekme v podrejenem položaju, a je v 79. minuti zadel po prekinitvi. Rdeči vragi so izvajali kot, v boju s tremi Liverpoolovimi branilci pa je bil najvišji Marouane Fellaini. Žoga se je po strelu Belgijca z glavo odbila od prečke, a jo je nato z volejem v mrežo poslal v zadnjih dveh kolih strelsko prebujeni Wayne Rooney.

Že v soboto je zanesljivo slavil Manchester City, ki se je vodilnemu dvojcu tako približal le na točko zaostanka. Leicester City je le remiziral z zadnjeuvrščeno Aston Villo, Chelsea pa je v 98. minuti izenačil proti Evertonu na 3:3. John Terry je zadel iz prepovedanega položaja.