71 ogledov

Drama na Anfieldu, Leicester ujel Arsenal

Roberto Firmino Liverpool Arsenal EPA
V derbiju 21. kola angleške Premier lige sta se Liverpool in Arsenal razšla z remijem (3:3). Leicester je z zmago pri Tottenhamu na vrhu lestvice ujel "topničarje". Spodrsljala za Manchester City in Chelsea.

Na Anfieldu je Liverpool v 90. minuti prišel do zasluženega remija (3:3), po katerem je ostal na devetem mestu z 31 točkami. Arsenal še naprej vodi, toda po točkah se je z Londončani izenačil Leicester City, ki je z golom Roberta Hutha v 84. minuti v gosteh ugnal Tottenham.

Poleg Tottenhama je priložnost za približanje vodilnim izpustil tudi Manchester City, ki je na domačem igrišču zgolj remiziral z Evertonom (0:0). Slabe volje so bili tudi navijači Chelseaja, ki so videli domači remi proti West Bromu (2:2), čeprav je še v končnici kazalo na zmago modrih.

Pomembno zmago je na gostovanju pri Swanseaju zabeležil Sunderland (2:4), kar tri gole je zabil veteran Jermain Defoe. Southampton je doma ugnal Watford (2:0), Stoke pa Norwich (3:1).

Tekma za sladokusce

Prvi polčas na Anfieldu je minil v znamenju številnih priložnosti. Domači so od prve minute diktirali tempo in iskali vodilni zadetek, nagrajeni so bili v deseti minuti. Petr Čech je še uspel odbiti poskus Emreja Cana, do odbite žoge pa se je dokopal Roberto Firmino in jo poslal v mrežo.

Arsenal je hitro izenačil - že ob svojem prvem pravem napadu. Joel Campbell je zaposlil Aarona Ramseya, ta je ob bližnji vratnici našel pot mimo Simona Mignoleta. Že v 20. minuti je Liverpool spet vodil, ko je s fantastičnim strelom z 20 metrov ponovno zadel Firmino. A vodstvo je spet trajalo manj kot pet minut, po kotu je iznajdljivo izenačil Olivier Giroud.

Obe ekipi sta imeli še nekaj obetavnih sitacij. Giroud je zgrešil žogo, ko bi jo moral zgolj še potisniti v prazna vrata, Firmino pa je zadel celo prečko.

Tudi drugi polčas se je začel ognjevito, obe ekipi sta krenili po prednost. Do nje je v 55. minuti prišel Arsenal, ko se je v kazenskem prostoru odlično znašel Giroud in iz obrata zabil svoj drugi gol večera.

Liverpool je vse do konca tekme iskal izenačenje, toda poskusi Adama Lallane, Christiana Bentekeja in Jordana Ibeja so bili premalo natančni ali močni. Trud se je domačim obrestoval v 90. minuti, ko je po podaji Bentekeja zadel Joe Allen, ki je vstopil le nekaj minut prej.