76 ogledov

Atlético in Real dobila le po točko

Antoine Griezmann Atletico Madrid Sevilla EPA
Po 21. kolu španskega prvenstva je Barcelona utrdila svoje vodstvo, saj sta njena madridska zasledovalca zgolj remizirala.

Barcelona je že v soboto slavila v Málagi (1:2) in kljub odigrani tekmi manj drži prvo mesto. Z enakim številom točk (48) ji sledi madridski Atlético, štiri manj ima Real

Atlético je v derbiju kola gostil Sevillo in čeprav je Jan Oblak mrežo znova ohranil nedotaknjeno, varovanci Diega Simeoneja do zmage niso prišli (0:0). Domači so imeli zadnje pol ure celo igralca več, ko je bil pri Andaluzijcih izključen Vitolo, številni poskusi "colchonerosov" pa niso našli poti mimo vratarja Sergia Rica

Še najbližje vodstvu je bil Antoine Griezmann, ki je z glavo zadel vratnico. Na drugi strani Oblak ni imel veliko dela, Sevilla je še najbolj zapretila ob blokiranem strelu Everja Banege.

Real brez zmage iz Andaluzije

Karim Benzema Real Betis Real Madrid | Avtor: EPA EPA
Madridski Real je proti Betisu začel slabo in se po sedmih minutah znašel v zaostanku po prekrasnem in silovitem voleju Álvara Cejuda z roba kazenskega prostora.

V drugem polčasu so gostje pritisnili in prišli do izenačenja z zadetkom Karima Benzemaja iz bližine, več pa varovancem Zinedina Zidana ni uspelo.

Pomembna zmaga Granade

Že v soboto je do pomembne zmage prišla Granada, doma je ugnala Getafe (3:2) in si izboljšala možnosti za obstanek. Rene Krhin je za svoje moštvo vstopil v 76. minuti, tik pred odločilnim zadetkom.