879 ogledov

Atlético po preobratu do španskega naslova

Atletico Madrid Epa
Jan Oblak je postal prvak Španije!

V Španiji je odločitev o nogometnem državnem prvaku padla v zadnjem krogu. Atletico Madrid z Janom Oblakom je enajstič v zgodovini postal prvak. V zadnjem krogu je zmagal v Valladolidu z 2:1 in na koncu osvojil dve točki več kot Real Madrid, ki je danes ugnal Villarreal z 2:1. Tretje mesto je zasedla Barcelona.

Jan Oblak je bil proglašen za najboljšega vratarja španskega prvenstva. Na osemintridesetih tekmah je prejel 25 zadetkov. Prvi strelec LaLige je osmič postal Lionel Messi s 30 zadetki.

Atletico Madrid | Avtor: Epa Epa

Tako kot celotno prvenstvo je bil tudi zadnji krog nadvse dramatičen. Atletico Madrid je potreboval zmago na gostovanju pri Valladolidu, ki bi se lahko hkrati z zmago rešil izpada.

Domačini so povedli že v 18. minuti po hitrem protinapadu Oscarja Plana. Istočasno je v Madridu potekala tekma med Realom, ki je potreboval spodrsljaj Atletica in zmago proti Villarrealu. A le dve minuti po zadetku Valladolida, se je Real znašel v zaostanku 0:1. Za Villarreal je zadel Yeremi Pino.

Drugi polčas je prinesel preobrat na obeh prizoriščih. Atletico Madrid je izenačil istočasno, ko so v Madridu sodniki po pregledu videoposnetka razveljavili zadetek Karima Benzemaja. Strelec za Atletico je bil po lepem preigravanju in udarcu z roba kazenskega prostora Angel Correa (57.).

Navijači Atletica so deset minut kasneje skakali do neba. Luis Suarez je namreč iz hitrega protinapada zadel za 2:1. Jan Oblak in soigralci so do konca zadržali vodstvo, tudi Real Madrid pa je v zadnjih petih minutah prišel do treh točk. Zadela sta Karim Benzema v 87. minuti in Luka Modrić v 92.

V naslednji sezoni bodo poleg Atletica v ligi prvakov igrali Real Madrid, Barcelona in Sevilla, morda tudi Villarreal, ki je zasedel sedmo mesto, a si lahko elitno tekmovanje zagotovi, če bo v sredo v finalu evropske lige premagal Manchester United. Sicer bo igral v novoustanovljeni konferenčni ligi.

Real Sociedad in Betis bosta v prihodnji sezoni nastopala v evropski ligi, v drugo ligo pa se selijo Huesca, Valladolid in Eibar.

Sezona španskega prvenstva se bo končala v nedeljo s tekmama Granada - Getafe in Sevilla - Alaves.