251 ogledov

Barça maršira naprej, Real dvignil formo

Girona Barcelona Epa Barcelona je premagala katalonske tekmece.
V nedeljo je bilo v okviru 21. kola španskega nogometnega prvenstva odigranih pet tekem.

Barcelona se je utrdila na prvem mestu po zmagi na katalonskem obračunu v Gironi (0:2). Že v deveti minuti je zmedo v domačem kazenskem prostoru izkoristil Nélson Semedo. Girona je na začetku drugega polčasa ostala le z desterico, ko je bil precej strogo izključen Bernardo Espinosa. Zmago Barçe je po protinapadu sredi drugega polčasa potrdil Leo Messi.

Iličić Zapata Atalanta Video Šport Slovenca zaslužna za fantastična preobrata

Real Madrid je gostoval pri Espanyolu in s tretjo zaporedno ligaško zmago (2:4) ostal na tretjem mestu, deset točk za vodilno Barcelono. Že v četrti minuti je po akciji Luke Modrića odbito žogo v mrežo potisnil Karim Benzema. Po četrt ure igre je bilo 0:2, Sergio Ramos je lepo zadel z glavo po predložku Modrića. V 25. minuti so domači znižali, ko se je v gneči pred vrati najbolje znašel Léo Baptistão. Tik pred odmorom je Real spet povedel z dvema goloma razlike, ko je natančno meril Benzema.

V nadaljevanju je zmago Madridčanov potrdil Gareth Bale. Real je v 72. minuti ostal brez izključenega Raphaëla Varana, slednji je storil prekršek kot zadnji mož obrambe. Espanyol je še uspel znižati, ko je v 81. minuti z močnim udarcem mrežo zatresel Roberto Rosales.

Nejc Skubic Konyaspor Video/Foto Šport Podaljšal, nato zabil - Slovencu godi življenje v Turčiji

Athletic Bilbao je s slavjem proti Betisu (1:0) storil nov korak pri begu s spodnjega dela razpredelnice, do pomembnih točk v boju za obstanek je proti Celti prišel tudi Valladolid (2:1). Real Sociedad presenetljivo ni uspel streti odpora zadnjeuvrščene Huesce (0:0).

emiliano sala Prepis pogovora Šport Tako se je dogovoril za usodni let

Že v soboto je Atlético Madrid z Janom Oblakom v vratih na svoji zelenici dobil mestni derbi proti Getafeju (2:0) in ostal prvi zasledovalec Barcelone, za katero zaostaja za pet točk. Uspešna je bila tudi četrtouvrščena Sevilla, ki je v drugem polčasu napolnila mrežo Levanteja (5:0) in prekinila niz dveh zaporednih prvenstvenih porazov.