25 ogledov

Barcelona zdaj že šest točk za Realom

Carlos Vela Profimedias
Gostovanje v San Sebastianu se znova ni dobro končalo za nogometaše Barcelone.

Barcelona na stadionu Anoeta ni slavila v zadnjih desetih letih, tokrat pa je vsaj prekinila niz porazov na gostovanju v San Sebastianu. Real Sociedad, ta je prevladoval v prvih 45 minutah igre, je na začetku drugega polčasa povedel z zadetkom Williana Joséja v 53. minuti, a je le šest minut kasneje izenačil Lionel Messi.

V nadaljevanju dvoboja so bili domači precej bližje zmagi, a je gostujočemu vratarju ob strelih Carlosa Vele na pomoč priskočil okvir vrat. Mehičan je bil v veliki meri zaslužen že za prvi zadetek Baskov, saj je brez težav obšel Javierja Mascherana, streljal, odpadek pa je ob nespretnem Gerardu Piqueju v mrežo poslal José. V 59. minuti je Neymar, ta je v jutranjih urah doživel prometno nesrečo s svojim Ferrarijem, podal do Messija, ki je natančno zadel za 1:1.

V 76. minuti bi morali domači znova voditi. Tokrat izjemno razigrani Vela je z enim strelom zatresel prečko in vratnico, žogo pa je po odboju v igrišče v mrežo poslal Juanmi. A temu so sodniki neupravičeno dosodili prepovedan položaj.  Le sedem minut kasneje je Vela sprožil še tik zunaj šestnajsterca, Marc Andre ter Stegen je le s pogledom pospremil okroglo usnje, ki pa se je odbilo od njegove desne vratnice. Tudi v zadnjih minutah so bili Baski podjetnejši, dve priložnosti je zapravil Esteban Granero.

Barcelona ima zdaj pred El Clasicom, ki bo odigran 3. decembra, šest točk zaostanka za madridskim Realom. Beli balet je slavil že v soboto, a z igro ni prepričal. Cristiano Ronaldo je zabil oba zadetka ob zmagi z 2:1 proti Sporting Gijonu, gostje pa so v 79. minuti preko Hrvata Dujeta Čopa zapravili enajstmetrovko, ki bi lahko prinesla izenačenje na 2:2.

Oblak zaustavil enajstmetrovko

Precej bolj prepričljiv je bil Atletico. Ta se je sprva na gostovanju pri Osasuni znašel v težavah, a je Jan Oblak v 14. minuti zaustavil poizkus z bele točke, ki ga je sprožil Roberto Torres. Odločitev o zmagovalcu je pravzaprav padla v 36. in 37. minuti, ko sta domačo mrežo zatresla DiegoGodín in Kévin Gameiro. Zmago je v sodnikovem dodatku drugega polčasa potrdil še Yannick Ferreira Carrasco.