23 ogledov

Bayern pokazal, kdo je šef

Xabi Alonso Bayern Leipzig EPA
V nemškem državnem prvenstvu so zaključili z nastopi v letu 2016. Zadnje letošnje kolo je prineslo derbi za prvo mesto in lokalni obračun s slovenskim pridihom.

Na Allianz Areni v Münchnu je Bayern gostil RB Leipzig, ki je po nedavnem prihodu iz druge lige dolgo držal sam vrh lestvice. Bavarci so po zanesljivi zmagi (3:0) sedaj sami na prvem mestu.

Domači so povedli v 17. minuti, ko je Philipp Lahm prodrl po desni in v sredini našel Thiaga Alcántaro za efekten zaključek. V 25. minuti je Bayern izvedel protinapad po grobi napaki gostov, eksekutor je bil Xabi Alonso

Po pol ure igre je bil pri Leipzigu zaradi gorbega štarta izključen Emil Forsberg, zmago Bavarcev pa je z enajstmetrovko v 44. minuti zapečatil Robert Lewandowski.

V drugem polčasu je tempo igre precej upadel. Bayern je nadzoroval srečanje in nanizal še nekaj priložnosti, na koncu pa zabeležil peto zaporedno prvenstveno zmago.

Köln Bayer Leverkusen navijači | Avtor: EPA EPA
Rhein Derby z delitvijo plena

Igral se je še en vroč obračun. V Kölnu je gostoval Bayer Leverkusen, Rhein Derby pa se je končal brez zmagovalca (1:1).

Pri Kölnu, ki je sedmi s 25 točkami, Dominic Maroh še vedno okreva po poškodbi rame, za Bayer (deveto mesto, 21 točk) pa je Kevin Kampl igral do 63. minute.

Derbi ob Renu so sicer bolje začeli domačini, Anthony Modeste je v 21. minuti poskrbel za minimalno prednost "kozličkov".

Toda še pred koncem prvega dela je izenačil Wendell in vsaj malce pomiril navijače Bayerja, ki so bili v dneh pred derbijem sila nezadovoljni s podobo svoje ekipe in so svojim varovancem sporočili, da pričakujejo drugačne predstave.