456 ogledov

Bayern poražen na derbiju, Leverkusen lahko zaustavi le še čudež

Bayer Leverkusen Profimedia
Bayern izgubil derbi, Bayer s +13 praktično že prvak.

Nemška nogometna liga je po 27. krogu najverjetneje že odločena. Vodilni Bayer Leverkusen, ki lovi svoj prvi državni naslov v zgodovini kluba, je danes po preobratu zmagal proti Hoffenheimu z 2:1 in ima zdaj že 13 točk naskoka pred Bayernom, ki je zvečer na domačem terenu izgubil derbi z Borussio Dortmund z 0:2.

Bavarci so se zavedali, da prav veliko možnosti za naslov že nekaj časa nimajo. Tako pozno v sezoni v nemški bundesligi še nobena vodilna ekipa ni zapravila tako velike prednosti. Razlika je po današnjih obračunih najboljših ekip še večja, saj je Leverkusen svoje delo opravil dobro, Bayern pa ne.

Bayern München | Avtor: Profimedia Profimedia

Dortmund, z zmago je spet skočil na četrto mesto in ima tri točke naskoka pred Leipzigom, je obenem poskrbel za sladko maščevanje za poraz v prvem delu sezone na domačem terenu z 0:4. Obenem pa je prekinil slab niz medsebojnih tekem, saj je na prejšnjih devetih zaman lovili zmago.

Danes sta temelje zanjo postavila Karim Adeyemi z golom že v deseti minuti ter Julian Ryerson v 83. Vmes je Bayern skušal priti do izenačenja, toda ob stabilni porurski obrambi je bil zadnja ovira še vratar Alexander Mayer-Schade.

Ko je bilo pravzaprav že prepozno, je sicer Harry Kane za domače dosegel gol v 89. minuti. A je slab večer Bavarcev dodatno začinil še Var, saj je posnetek razkril, da je bil v prepovedanem položaju in je tako ostal brez 32. gola v sezoni.

Leverkusen je bil sicer danes blizu sploh prvemu porazu v sezoni v vseh tekmovanjih, toda rešil se je v zadnjih minutah. Maximilian Beier je poskrbel za vodstvo Hoffenheima, a je nato v 88. minuti najprej izenačil Robert Andrich. Leverkusen je nato od poraza do zmage prišel v le treh minutah, v prvi sodnikovega dodatka je zadel še Patrik Schick.

Bayer Leverkusen | Avtor: Profimedia Profimedia

Ne najboljšo tekmo je odigral tudi Leipzig; saška ekipa si je privoščila spodrsljaj v boju za mesta pri vrhu, saj je igrala le 0:0 z ekipo z dna lestvice Mainzem. Leipzig je imel premoč, ki pa je ni znal izkoristiti, tako da niti Kevin Kampl, ki je začel tekmo in igral do 83. minute, kot tudi ne Benjamin Šeško (igral je od 68. minute) na koncu nista mogla biti zadovoljna.

Na lestvici ima zdaj Leverksuen 73 točk, Bayern 60, Stuttgart - svojo tekmo tega kroga bo igral v nedeljo proti Heidenheimu - je pri 56, Borussia pa zdaj pri 53.