75 ogledov

Belec klonil v Kazanu, Matavž izpadel

evropska liga rubin inter
1/30
V petem kolu evropske nogometne lige je Inter Samirja Handanovića, ki ga je za to priložnost zamenjal Vid Belec, klonil proti Rubinu. Brez možnost za napredovanje je ostal PSV Tima Matavža. Lazio in Tottenham sta remizirala v Rimu, le točko pa je iztržil Liverpool. Zmaga Atlética iz Madrida.

Inter sta dokončno pokopala dva pozna zadetka Salomona Rondóna. To je bil 99. poraz v evropskih pokalih za Nerrazzurre in zanimivo, Rondón nosi številko 99. Pri Milančanih je Samirja Handanovića v vratih zamenjal Vid Belec, ki je branil celo tekmo. Na drugi tekmi skupine je Partizan v Azerbajdžanu iztržil remi z igralcem manj (1:1), v 77. minuti je bil izključen Aleksandar Mitrović, ki je deset minut pred tem izenačil. Rubin in Inter sta bila sicer že pred petim kolom uvrščena v šestnajstino finala Evropske lige.

Lloris zaklenil vrata Tottenhama

Serija dobrih obramb gostujočega vratara Huga Llorisa je pomagala Tottenhamu, da se iz Rima vračajo s točko. Spursi so že v peti minuti mislili, da so povedli, sodnik pa je gol Garetha Balea razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Posnetek akcije je sicer razkril, da je delivec pravice napravil napako. Lazio bi lahko v 18. minuti v vodstvo popeljal Cristian Ledesma, njegov strel pa je Lloris potisnil čez vrata. Nekaj minut kasneje se je v akciji ena na ena znašel Libor Kozak, še enkrat pa je bil na mestu francoski čuvaj mreže, ki je posredoval z levo nogo. Kozak je v nadaljevanju zastreljal še dve priložnosti za sinjemodre, Lloris pa je ubranil tudi poskus Michaela Cianija, ki je streljal z glavo. Točka je Italijanom zadostovala za uvrstitev v nadaljnje tekmovanje.

Liverpool: tako blizu, vendar tako daleč

Gledalci so na tekmi med Liverpoolom in Bernom na prvo pravo priložnost čakali do 26. minute. Lepo podajo Jonja Shelveya ni uspel izkoristiti Jordan Henderson, ki je meril naravnost v švicarskega vratarja Marca Wölflija. Osem minut kasneje je prvi gol za redse zabil Shelvey, strel Angleža pa sta omogočila Suso in Joe Cole. Slednji bi lahko v 35. minuti povišal na 2:0, vendar mu ni uspelo pretvoriti podaje s kota Stevena Gerrarda. Gostje so v zaključku polčasa neuspešno zapretili prek Raúla Bobadilla.

V 51. minuti so imeli priložnost redsi, v isti minuti pa je za izenačenje gostov poskrbel Bobadilla. Argentinec je žogo ustavil na prsnem košu, nato pa s težkega položaja premagal Pepeja Reino. Nogometaši Liverpoola so odgovorili z napadalno igro, ki se je obrestovala v 72. minuti. V kazenskem prostoru Berna je žogo sprejel Luis Suarez, ki je podal do Gerrarda, ta je podaljšal do Cola, Anglež pa je žogo poslal med noge Wölflija. Tri točke Liverpoola pa so splavale po vodi tri minute pred koncem rednega dela, ko je končni rezultat postavil Gonzalo Zárate.

PSV (Eindhoven : Dnipro Dnjepropetrovsk) | Avtor: EPA EPA
V drugem dvoboju skupine A je Anži v končnici zlomil Udinese z goloma Christopherja Sambaja in Samuela Eto'oja; s tem porazom si je Udinese praktično zaprl vrata v nadaljevanje tekmovanja.

Atlético drvi proti vrhu

Atlético Madrid se je z zmago proti Hapoel Tel Avivu pomaknil še korak bližje zmagi v skupini B. Domači so povedli v 7. minuti, ko je Emre Belözoğlu v kazenskem prostoru našel Raúla Garcío, vezist pa je zadel v zgornji kot mreže. Gostje bi lahko izenačili v 14. minuti, ko je s kota podal Gil Vermouth, z glavo pa je neuspešno poskusil Roei Gordana. Španci so priložnost zapravili še v 18. minuti, ko je strel Adriana zaustavil Apoula Edel. Vidnejšo priložnost si je po uri igre še enkrat priigral Garcíca, njegov strel pa je končal v rokah vratarja. Tel Aviv v zaključku ni uspel ogroziti vrat varovancev Diega Simeona.

Evropska liga, 5. kolo:

Skupina A:

Anži Mahačkala : Udinese Calcio 2:0 (0:0)
Samba (72), Eto'o (75)
RK: Willians (80/Udi)

Liverpool : Young Boys Bern 2:2 (1:0)
Shelvey (33), Cole (72); Bobadilla (52), Zarate (88)

Lestvica: 1. Anži 10 točk, 2. Liverpool 7, 3. Young Boys 7, 4. Udinese 4.

Skupina B:

Academica Coimbra : Viktoria Plzen 1:1 (0:0)
Edinho (88/11m); Horvath (57/11m)

Atlético Madrid : Hapoel Tel Aviv 1:0 (1:0)
García (7)

Lestvica: 1. Atlético 12 točk*, 2. Viktoria 10*, 3. Académica 5, 4. Hapoel 1.

Skupina C:

Borussia Mönchengladbach : Limassol 2:0 (0:0)
Camargo (79, 90)

Olympique Marseille : Fenerbahce Carigrad 0:1 (0:1)
Irtegun (40)

Lestvica: 1. Fenerbahče 13 točk*, 2. Borussia 8, 3. Marseille 5, 4. Limassol 1.

Skupina D:

Brugge : Girondins Bordeaux 1:2 (0:2)
Lestienne (86); Jussie (3, 40)

Newcastle United : Maritimo Funchal 1:1 (1:0)
Marveaux (23); Fidelis (79)

Lestvica: 1. Bordeaux 10 točk*, 2. Newcastle 9*, 3. Brugge 4, 4. Maritimo 3.

Skupina E:

Steaua Bukarešta : Stuttgart 1:5 (0:5)
Costea (83); Tasci (5), Harnik (18), Sakai (23), Okazaki (31, 55)

Molde : Koebenhavn 1:2 (0:1)
Chima (62); Santin (21/11m), Gislason (76)

Lestvica: 1. Steaua 10 točk, 2. Stuttgart 8, 3. København 7, 4. Molde 3.

Skupina F:

AIK Solna : Napoli 1:2 (1:1)
Danielsso (35); Dzemaili (20), Cavani (90/11m)

PSV Eindhoven : Dnipro Dnjepropetrovsk 1:2 (1:1)
Wijnaldum (18); Seleznyov (24), Konoplyanka (74)
Tim Matavž je za PSV igral polnih 90 minut.

Lestvica: 1. Dnipro 12 točk*
, 2. Napoli 9*, 3. AIK 4, 4. PSV 4,

Skupina G:

Basel : Sporting Lizbona 3:0 (1:0)
Schär (23), Stocker (66), Degen (71)
RK: Cabral (58/Basel)

Videoton Szekesfehervar : Genk 0:1 (0:1)
Barda (19)

Lestvica: 1. Genk 11 točk*, 2. Basel 8, 3. Videoton 6, Sporting 2.

Skupina H:

Nefči Baku : Partizan Beograd 1:1 (1:0)
Flavinho (10); Mitrović (67)
RK: Mitrović (77/Partizan)

Rubin Kazan : Inter Milano 3:0 (1:0)
Karadeniz (2), Rondón (86, 90)
Vid Belec je za Inter branil celotno tekmo, Samirja Handanovića ni bilo v ekipi.

Lestvica: 1. Rubin 13 točk*, 2. Inter 10*, 3. Nefči 2, 4. Partizan 2.