82 ogledov

Bezjak zabil dva in izpadel, Berić odločil

matjaž kek Profimedias
V tretjem predkrogu Lige Evropa je bilo poleg članov Maribora in Domžal aktivnih še nekaj slovenskih igralcev in trenerjev.

Na Rujevici, kjer varovanci Matjaža Keka igrajo domače tekme v času prenove Kantride, so domačini sicer povedli v 25. minuti, ko je po uigrani akciji iz stranskega avta iz bližine zadel Roman Bezjak. Turki so izenačili pred koncem prvega polčasa, ko je iznajdljivo zabil bosanski napadalec Edin Višća

Bezjak je v 50. minuti zadel za novo vodstvo, zanesljivo je realiziral enajstmetrovko. A zadnjo besedo so imeli gostje, ko je Višća še enkrat matiral domačega vratarja in svojo ekipo popeljal do napredovanja, Rijeko pa do drugega zaporednega izpada na prvi evropski stopnički.

Slovenec odločil v Atenah

Bolj uspešen je bil Robert Berić, ki je za St. Étienne na gostovanju pri atenskem AEK zabil edini zadetek (0:1), potem ko se je prva tekma končala brez golov. Posavski napadalec je odigral vso tekmo za Francoze.

Berić je zadel v 23. minuti. Akcija je stekla po desni, oster predložek pa je nekdanji član Interblocka in Maribora z glavo preusmeril v mrežo.

Pušnik naprej, Plut izpadel

Napredovanja v play-off se je veselil tudi trener Hajduka Marijan Pušnik. Dalmatinci so proti ukrajinski Oleksandriji prepričljivo z 0:3 zmagali že na gostovanju, tudi na Poljudu pa so bili dominantni in so še enkrat slavili (3:1).

Vito Plut je za malteško Birkirkaro odigral vso tekmo na gostovanju pri Krasnodarju. Rusi so visoko s 0:3 zmagali že na prvi tekmi, na povratni (3:1) so ponovno pokazali, da so veliko bolj kakovostna ekipa od otočanov.

Napredovanje so si zagotovile še tri ekipe s področja bivše Jugoslavije. Novosadska Vojvodina je slavila v Minsku pri Dinamu (0:2) in v četrti predkrog odpotovala s skupnim izidom 3:1.

Makedonska Škendija je na Češkem pri Mladi Boleslav klonila (1:0), a je doma slavila z 2:0. Zagrebška Lokomotiva je zmagala v gosteh pri ukrajinski Vorskli (2:3), potem ko v hrvaški prestolnici ni bilo golov.