283 ogledov

Birsa asistiral, Kurtić zabil

Jasmin Kurtić Atalanta
V italijanskem nogometnem državnem prvenstvu so Slovenci zelenice zapuščali sklonjenih glav.

V Vidmu je Udinese gostil Atalanto in po razburljivi tekmi vpisal vse tri točke (2:1). Tako Josip Iličić kot Jasmin Kurtić sta začela v prvi enajsterici gostov, slednji pa je v 29. minuti lepo vtekel pred gol in z diagonalnim strelom moštvo iz Bergama popeljal v vodstvo. Domači so izenačili ob koncu prvega dela, povedli pa sredi nadaljevanja. Iličić je bil zamenjan v 74. minuti, Atalanta pa bi deset minut kasneje lahko prišla do remija, toda Bryan Cristante je zapravil strel z bele točke.

Chievo je gostoval pri letos zelo dobri Sampdorii in doživel poraz (4:1). Valter Birsa je za "leteče osle" začel v prvi postavi in v 24. minuti podal iz kota, po katerem je na 1:1 izenačil Fabrizio Cacciatore. Domačini so se odzvali in že do konca prvega dela zabili še dva gola, zmago pa potrdili ob koncu. Birsa je igral vso tekmo, Boštjan Cesar je bil na klopi Chieva.

Zadnjeuvrščeni Benevento, pri katerem je slovenski vratar Vid Belec tokrat sedel na klopi, še naprej ostaja brez točke, doma je visoko klonil proti ambicioznemu Laziu (1:5).

Siniša Mihajlović Torino Šport Kakšna blamaža srbskega selektorja!

Vodilni Napoli je gostil Sassuolo in prišel do gladke zmage (3:1), Fiorentina je presenetljivo izgubila v Crotoneju (2:1). V tekmi, pomembni za razplet na dnu lestvice je Spal premagal Genoo (1:0), Torino pa je bil boljši od Cagliarija (2:1).

Že v soboto sta bili odigrani dve tekmi. Derbi med AC Milanom in Juventusom so dobili Torinčani (0:2), AS Roma je doma pričakovano ugnala Bologno (1:0).

V ponedeljek se bo Inter z nekdanjim slovenskim reprezentantom Samirjem Handanovićem v vratih odpravil na gostovanje k Hellas Veroni.