10 ogledov

Blanc pri PSG debitiral z lovoriko

Hervin Ongenda EPA
Na tekmi francoskega superpokala sta se pomerila Paris Saint-Germain in Bordeaux, zmage pa so se veselili Parižani, ki so osvojili prvo lovoriko pod vodstvom Laurenta Blanca.

Laurent Blanc, ki je pri PSG zamenjal Carla Ancelottija, si boljšega uvoda v novo sezono ne bi mogel zaželeti, saj je prvi pokal osvojil že na svojem službenem debiju.

Bordeaux, aktualni zmagovalec francoskega pokala, je povedel v 38. minuti z zadetkom Henrija Saiveta in vodstvo zadržal do 83. minute, ko je Zlatan Ibrahimović lepo podal za izenačujoči zadetek Hervina Ongende. Osemnajstletni Francoz, ki je v igro vstopil v 73. minuti, je zaigral na prvi profesionalni tekmi in se po sedmih minutah prvič vpisal med strelce.

Dokončen preobrat je v 95. minuti tekme zrežiral Alex, ki je po podaji s prostega strela zadel z glavo in postavil končnih 2:1.